reklama

Speciál SVATBY: Kde se vzít, aby to nebyla nuda

Proč se brát v kostele nebo na radnici, když je tolik jiných možností... Foto:
Proč se brát v kostele nebo na radnici, když je tolik jiných možností...
Foto: Thinkstock

Nechcete se spokojit jen s veselkou na radnici, ale chcete svatbu, na kterou nikdo z přítomných jen tak nezapomene?

 

Co takhle si říct „ano“ v romantické zátoce, poblíž jaderné elektrárny, na zámku či zřícenině, na obřím kole v Prátru nebo blíž slunci, tedy v horkovzdušném balónu? Tohle všechno je klidně možné!

Romantika na pláži vede: Nenechte si ukrást sen nepříjemným papírováním

Pokud delší dobu nesměle pokukujete po svatbě na pláži, na skok od hladiny moře nebo oceánu, jděte vaší vysněné představě naproti. V případě, že u vás není problémem znalost místního jazyka, můžete si všechno zajistit sami, v opačném případě využijte služeb specializovaných firem a agentur. Oblíbené je především cenově příznivé Řecko, ale vede i Itálie, Chorvatsko nebo Španělsko. A rozhodně nesmíme zapomenout na exotiku, jako je Kuba, Mauricius, Seychely, Thajsko nebo Bali.

Balíček pro jednu osobu v Řecku stojí od 20 000 Kč, kdežto exotika startuje na 50 000–60 000 Kč.

deee63431ed8105230f66db1eab11234 Foto:

                                                                                                            Foto: stylemepretty.com

 

Svatba umocněná na druhou

„Antonína jsem si vzala podruhé v životě, rozvedli jsme se kvůli neshodám a pak se do sebe zase zamilovali. Abychom si své štěstí pojistili, tak jsme se vzali na Kubě, v proslulém letovisku Varadero. Z líbánek jsme rodině a přátelům přivezli doutníky a kubánským rum a sobě to nejcennější, co může život dát – malou Sofii,“ svěřuje se Markéta (36) se slzou dojetí v oku.

3f150c2eca892c19cebc53dd9d87942f Foto:

                                                                                                           Foto: pinterest.com

 

Něco pro milovníky techniky aneb když je ten váš zapálený inženýr

Někdo preferuje romantiku, druhý technické vymoženosti, a tak se není čemu divit, když si touto zálibou zkrášlí i svatební den stejně jako Eva s Martinem. Oba totiž popadli jaderné energetice, a proto si slíbili věrnost u jaderné elektrárny Temelín.

„Poznali jsme se na přednášce o jaderné energetice a po hodině se nad sklenkou vína celý večer dohadovali, čí názor je lepší. Sice v tomto ani jeden neustoupíme, ale jaderná problematika nás navždy spojila. Proto jsme neváhali ani vteřinu a věděli jsme, že tím nejlepším místem na obřad bude prostranství s výhledem na chladicí věže gigantického Temelína. Nevím, jestli to bylo pro naše svatebčany za trest, nebo za odměnu, ale součástí programu byla i prohlídka elektrárny,“ vzpomíná Eva (32).

Výhodou je, že za neotřelou originalitu v tomto případě neplatíte ani korunu navíc.

Pohádkové hrady a zámky

Vysoké vlně popularity se těší hrady, zámky a tvrze napříč celým Českem a není se čemu divit, protože tato místa s sebou přinášejí mnohem víc než pouhý závan historie. Téměř každá žena si totiž v dětství přála být princeznou a alespoň ve svůj svatební den si to může hravě splnit. K tomuto záměru potřebujete nejenom ženicha, ale i nějaký ten zámek. A že je opravdu z čeho vybírat!

f55ebcdeb707c3d5c40027b59939ad2c_2-33 Foto:

                                                                                                                  Foto: cervenalhota.cz

„Roman věděl, jak moc mám ráda Zlatovlásku, a tak bylo jasné, kde se bude naše svatba konat. Po obřadu jsme se projeli loďkou po jezírku, zkrátka jsme se inspirovali pohádkou, a tak na každém kroku byly slyšet i líbivé písničky, které máme se Zlatovláskou všichni spojené. No, zkrátka svatba jako z pohádky.“ Andrea (33).

Pronájem zámeckých prostor Červené Lhoty stojí 4000 Kč.

Svatbu můžete mít třeba i na zámku Zbiroh, Berchtold, Kačina, Loučeň, v Nelahozevsi, Kroměříži nebo třeba Litomyšli.

Hromada svatebních tipů je tady

- Čím populárnější lokace, tím je o ni větší zájem. Proto si zajistěte rezervaci s velkým předstihem. Počítejte také s tím, že tato přímá úměra se vám prodraží.

- Pokud vás výše uvedené tipy nezaujaly, máme pro vás další. Co takhle parník, horkovzdušný balón, zoologická zahrada nebo vídeňské kolo v Prátru a luxusní kabinka v secesním stylu?

14ff27fd86391ab87f425f7386c28a39 Foto:

                                                                                                                      Foto: statigr.am

- Levná a neméně zajímavá je také svatba na louce, potěší rozhodně všechny milovníky přírody. Nemluvě také o svatbě na statku, kde bučí krávy, kokrhá kohout a stavením se line vůně domácích kynutých koláčků. Mimochodem, tenhle druh svatby je teď hodně oblíbený.

- Opravdovou romantiku zažijete v okolí Pálavy a Novomlýnské nádrže. Co takhle se nalodit na parník a vplout do manželství s výhledem na úžasné zříceniny hradů?

len

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Každá nevěsta by měla ve svůj den zářit Foto:

Speciál SVATBY: Inspirace pro nevěstu

Přemýšlíte o svatebních šatech, účesu, make-upu a pořád se nemůžete rozhodnout, v čem zazáříte v den D? Posbírali jsme tipy, inspiraci i super nápady, abychom vám...

Článek

Nikde není psáno, že se musíte brát v kostele nebo na radnici. Dnes už není problém vzít se třeba na louce Foto:

Speciál SVATBY: Tipy pro neokoukanou veselku

Budete se vdávat, jdete kamarádce za svědka a máte na starost organizaci nebo jen hledáte super tip na dárek pro novomanžele? Pak rozhodně čtěte dál. Máme pro vás nápady,...

Článek

Fotografie novomanželů na schodech před radnicí? Na to zapomeňte Foto:

Nejkrásnější svatební fotografie loňského roku: Bude se vám tajit dech

Svatební fotografie navždy připomíná onen den, kdy si snoubenci řekli ano. Proto chceme, aby byla co nejkrásnější. Podívejte se na přehlídku těch, které se opravdu povedly.

 


Horoskopy 2017

reklama

reklama