reklama

Stále se vám v lásce nedaří? Pak děláte těchto 6 chyb!

Stále se vám v lásce nedaří? Pak děláte těchto 6 chyb! Foto:
Stále se vám v lásce nedaří? Pak děláte těchto 6 chyb!
Foto: Thinskstock.com

Jaro vrcholí a pyšně nám ukazuje veškeré své "zbraně": kvetou a opojně voní stromy, keře, parky, aleje, louky i zahrady. Nádherná přírodní scenerie vybízí všechny k tomu, aby se okamžitě zamilovali – jako by to byla jejich povinnost.

Někteří se však při pomyšlení na jaro a lásku s ním spojenou zachmuří a ponoří do depresí. Stále se vám v lásce nedaří? Ne a ne najít toho pravého? Zamyslete se, zda čirou náhodou neděláte následující chyby...

1. Měníte partnera k obrazu svému

Jenomže on se nezmění! Snažíte se marně. Je to zvláštní, ale ženy vstupují téměř do každého vztahu s iluzí a pevným přesvědčením, že svého partnera dokonale předělají. Snad je to nějaký vychovatelský komplex žen – budoucích matek. Milé dámy, možná po letech docílíte toho, že se po obývacím pokoji bude válet o něco méně špinavých ponožek než na začátku vaší známosti. Ale cholerika, alkoholika, nevěrníka, puntičkáře či workoholika nepředěláte, i kdybyste se na hlavu postavily.

Článek

muž uteče hlavní Foto:

10 chyb, kvůli kterým vám chlap uteče

Chcete, aby s vámi zůstal? Pak nedělejte věci, které ho zbytečně vyplaší...

2. Třesete se strachy

Pokud ke každé nové známosti přistupujete s chorobným strachem, že to zase nevyjde a že to opět skončí katastrofou, pak můžete vzít jed na to, že vztah skutečně zkrachuje. Strach z toho, že vám partner zlomí srdce a pak zmizí jako dým, vás nutí chovat se nepřirozeně, křečovitě, hystericky... a on doopravdy odejde či spíš uteče. Je to začarovaný kruh.

3. Vybíráte si nevhodné partnery

Možná podvědomě opakujete stále touž chybu a pokaždé se utopíte v nekonečně modrých očích toho nepravého. Vzhlížíte k ženatému nadřízenému, k charismatickému tmavovlasému sousedovi, bohužel zároveň notorickému sukničkáři, k přitažlivému bývalému spolužákovi ze "základky" – který se ovšem podruhé rozvádí a čeká dítě se sekretářkou. Nejvyšší čas přestat se chovat jako puberťačka a dostat aspoň náznak rozumu!

Článek

Chcete zlepšit svůj vztah? Věnujte mu týdně 6 hodin navíc! Foto:

Sedm principů spokojeného manželství

Na jaře proběhla v Praze konference WO.men, kde se sešlo množství zajímavých řečnic a řečníků. Jedním z nich byl i Tomáš Baránek, nakladatel, autor, otec a lifehacker, s...

4. Myslíte si, že přijde ten pravý a všechno vyřeší

Nelze vyloučit, že stále jen zoufale čekáte na kohosi, kdo napraví všechny vaše omyly, vyřeší veškeré problémy, utiší bolístky z minulosti a po jehož boku na vás bude už navždy svítit slunce. To je pak ovšem čekání na boha, nikoli na muže z masa a kostí. Doufat, že přijde ideál a dodá vám lásku, která vám doteď chyběla, zaplní prázdné místo po expříteli a zažene nudu, nedoporučujeme. Nejprve se postavte na vlastní nohy. Teprve pak hledejte lásku.

5. Nevhodně komunikujete

Většinu partnerských problémů způsobují fatální chyby v komunikaci. Málokdy se totiž dovedeme bavit stručně a k věci, zejména když jsme na sebe rozzlobení. Všimněte si rozdílů v následujících dvou sděleních: "Ty se doma jen válíš," a "Uvítala bych, kdybys mi trochu pomohl s domácností, v poslední době toho mám moc." Hádejte, která z těchto vět partnera zvedne z pohovky a přiměje vyluxovat koberec a vynést koš?

Článek

Že nemáte právě chlapa? No a co?  Foto:

5 tipů, jak si užívat života, když jste single

Zapomeńte na slzy, hořké zklamání a pocit, že nestojíte za nic. Jste přece krásná, inteligentní a správná ženská, která se právě rozhodla, že si bude single chvilky ve...

6. Držíte partnera na řetězu

Jakmile se z ženy, která by měla být spíše vílou, stane generál, musí počítat s tím, že se dřív či později partner, kterému přisoudila roli vojína, vzbouří. Pomocí příkazů a zákazů můžete vychovávat leda tak psa, a i tomu je třeba nechat aspoň malý kousek svobody. Dostává-li váš muž instrukce typu: Nakup, odvez, ukliď, případně: Na kamarády zapomeň, Do hospody ani jednou za rok či: Nechápu, proč bys měl chodit na fotbal, vždyt je to nuda – nelze vyloučit, že zůstanete opět sama.

-em-

Další články, které by vás mohly zajímat:

Článek

Svou osudovou lásku můžete potkat i po cestě do práce Foto:

Seznámení na ulici: Není to lepší než přes internet?

Možná vám to zní jako z minulého či předminulého století. Není vyloučeno, že si položíte otázku: Cožpak se dnes ještě někdo seznamuje na ulici?

Horoskopy 2018

reklama

reklama