reklama

Typologie nevěrníků aneb Na koho si dát pozor

Typologie nevěrníků aneb na koho si dát pozor Foto:
Typologie nevěrníků aneb na koho si dát pozor
Foto: istock.com

Věděli jste, že není nevěrník jako nevěrník? Laura Janáčková ano a rozhodně si to nenechala pro sebe. Pojďte se seznámit s romantiky, dírkaři či sběrateli.

Dírkaři

Název je odvozen z jedné bondovky, kde ženy byly označovány jako prázdné nádoby čekající na naplnění.

Dírkaři jsou většinou muži velmi bohatí. Jejich konta jsou natolik tučná, že si mohou koupit cokoliv. Žijí v luxusu, oblékají se do vybraných značek, voní se nejdražšími parfémy. Stravují se zdravě v dobrých restauracích. Dovolené tráví pouze v nejlepších destinacích. Obvykle však vlastní i své vily volně poseté po různých místech teplých zimních krajů. K ženám se chovají štědře a jsou zvyklí „je používat“.

Dírkaři se zaměřují většinou na dívky velmi krásné, mladé a různorodé. Mezi jejich milenky patří známé modelky či jiné krásky showbyznysu. Motivací těchto mužů z pohledu nevěrníka je užít si života, ukázat, že mám na to nejlepší a též že nejlepší jsem.

Doba trvání aférky se však také různí, od několika minut po měsíce.

Typologie nevěrníků aneb na koho si dát pozor 3 Foto:

Romantici

Název je odvozený z romantických seriálů, neboť se jedná o muže, kteří se s vámi budou klidně vodit za ruku při měsíčku, budou vás líbat po celém těle a vískat vaše vlasy.

Tento typ mužů se vyznačuje většinou křehkou duší uzavřenou v drsném mužném těle. Jedná se o muže různých věkových společenských kategorií, jejichž srdce rozněžní západ slunce, přirozená ženská krása a prosté věci. V jejich bytech převládají přírodní materiály a na zahradách pěstují i květiny. Nepohrdnou špekáčkem u otevřeného ohně.

Romantikům se líbí ženy, které jsou křehké, něžné a výrazně ženské. Nevěrníci s romantickou duší nikdy nejsou na lovu. Jim se to prostě stává. Tito muži do žen investují drobné nápadité dárky, knihy, večeře, víkendy i dovolené. Doba trvání aférky se značně liší: Potkají-li druhou romantickou duši, může trvat měsíce, než vystřízliví. V opačném případě se také může jednat jen o jednu schůzku.

Sběratelé

Název je odvozen od TV seriálu Sběratelé kostí, neboť i oni trpělivě a houževnatě pátrají a skládají mozaiku skutečností.

Tito muži se vyznačují precizností, analytickým myšlením, přesně vytyčenými cíli a v normálním životě též jasnými morálními zásadami. Mají rádi řád a pořádek. Najdete je v řadách právníků, úředníků, starožitníků i politiků. Rádi se dobře najedí, mají své oblíbené hospůdky a jsou vždy upravení a nažehlení.

Motivací k nevěře je u těchto mužů sběratelská vášeň. Nejsou to žádní sexuální štvanci, spíše opravdu sběratelé „třešniček na dortu“. Do tohoto druhu zábavy jsou schopni investovat nemalé prostředky.

Typologie nevěrníků aneb na koho si dát pozor 2 Foto:

Lidumilové

Toto jsou muži hodní a pracovití. Mají dobré srdce a vysokou dávku empatie. Většinou jsou to introverti, kteří v soukromém životě mají problém s komunikací. O citech nikdy nemluví, ale snaží se je ukazovat svými činy. Jsou ochotní a dobrosrdeční. Stravují se v závodkách, navštěvují hospůdky a po večerech fandí fotbalu.

Motivaci k nevěře tito muži většinou na počátku nemají, posléze si ji však snaží vysvětlit různými bohulibými pohnutkami. Někdy nacházejí výmluvu v rozdílném sexuálním apetitu a nepochopení ze strany manželky.

Aférky trvají obvykle tak dlouho, než manželka udělá celé věci přítrž. Pak se však mnozí nevěrníci lidumilové dostávají do složité situace, neboť jsou nuceni, aby se zachovali jako nelidové.

O dalších "druzích" nevěrníků si můžete přečíst v knížce Muži chtějí milenky od Laury Janáčkové:

Muži chtějí milenky Foto:

Muži chtějí milenky

autor: Laura Janáčková

Kniha je praktickým návodem pro ženy, jak se stát pro muže tou jednou jedinou osudovou láskou. Srozumitelně vysvětluje partnerský trojúhelník ze všech stran, tzn. z pohledu muže, ženy i milenky. Nabízí několik praktických tipů, jak se v milencích a milenkách vyznat a jak situaci řešit. Mužům jsou věnovány kapitoly, které jim pomohou zorientovat se v bludišti ženské manipulace a předstírání v době, kdy jsou obluzeni láskou a sexuálním vytržením. Ženě pomůže odhalit lež a přetvářku a naučí ji, jak si svého muže udržet a být jeho manželkou a milenkou zároveň. Kniha je volným pokračováním loňského bestselleru Muži chtějí potvory a je opět plná tipů, návodů a krásných ilustrací.

Laura Janáčková - profil Foto:

Laura Janáčková

Doc. PhDr. Dr.phil. Laura Janáčková, CSc. je docentkou klinické psychologie Sexuologického ústavu 1. LF UK a VFN v Praze. Založila oddělení somatopsychiky ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a je vedoucí Institutu partnerských vztahů. Dlouhodobě se zabývá psychologií v oblasti aplikované medicíny a komunikace, především onkopsychologií, psychosomatikou, problematikou bolesti, lidských vztahů a sexuálního chování. Publikovala desítky odborných i populárních článků, je samostatnou autorkou několika knih. Má vlastní pořad v rádiu a účastní se mnoha televizních natáčení.

 

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Máte chuť být nevěrná? Tak tohle musíte vědět Foto:

Máte chuť být nevěrná? Tak tohle musíte vědět

Možná jste skálopevně přesvědčena, že se vás žádné nevěrnické zaškobrtnutí netýká, ale opravdu stačí málo a vy se můžete ráz naráz probudit v posteli s cizím mužským, se...

Článek

Holky, toho nebrat! Foto:

Jak vypadá muž, který vás bude podvádět? Máme jeho profil!

Nekonečné zkoumání, bezpočet statistik a průzkumů veřejného míněno vedlo vědce k přesvědčení, že znají ten pravý důvod, proč muži podvádějí. A my dali dohromady profil...

Článek

Pro některé ženy je provozování sexu před zraky jejich muže něco nepředstavitelného, jiné to uvítají jako zpestření vztahu Foto:

Schválená nevěra: Znáte kandaulismus?

Kdyby vás partner přichytil v tom nejlepším s jiným mužem, zřejmě by zešílel žárlivostí. Ale najdou se mezi námi i tací, kteří svou milou vybídnou k hříchu, aby pak celou...

Horoskopy 2018

reklama

reklama