reklama

Příběh Jany (32): Díky přátelům jsem dokázala zkrotit svou žárlivost

Příběh Jany: Díky přátelům jsem dokázala zkrotit svou žárlivost Foto:
Příběh Jany: Díky přátelům jsem dokázala zkrotit svou žárlivost
Foto: iStock

Zkušenost a poznání jednoho páru mě naučily dívat se na nevěru jinak. Odpadlo mi mnoho starostí, trápení a probrečených nocí. Hádky s manželem jsou ty tam a jsme spokojeni nejvíc za celých 6 let manželství!

Když jsem prožívala svůj první vážný vztah, byla jsem hodně žárlivá. V žárlivosti mě utvrzovaly i důkazy, které jsem si postupně, až fanaticky, zjišťovala. Mobilní telefon i e-mail jsem příteli prohlížela neustále. Sebemenší změna v chování mi vždy nasadila brouka do hlavy. Byla jsem až posedlá zjišťováním, kde, co a kdy můj přítel dělá. Pokaždé, když řekl, že někam jde, nevěřila jsem mu. Hned jsem si říkala, že mi lže, že jde za nějakou jinou.

Nenáviděla jsem se za své chování, za svou posedlost i za to, že jsem si až moc dobře uvědomovala, že tímto chováním ho možná do náruče jiné ženy spíš vháním.

Láska díky volnosti

Přítel mě na jedné firemní akci seznámil s kamarádem a jeho přítelkyní. Petr a Lenka byli o trochu starší, než jsme byli my. Zkušení a tak šťastní. Láska mezi nimi zářila i po dvacetiletém manželství a já si říkala, že on je určitě věrný, proto jsou tak šťastní. Nevím, jestli se přítel tenkrát svěřil s tím, co mu vyvádím, ale při jedné návštěvě nám Petr s Lenkou přiblížili jejich soukromí. Jak na sebe ze začátku také žárlili, ale pak si uvědomili, že jim to nestojí za to, aby si ničili vztah. Měli mezi sebou dohodu, která mi tenkrát přišla nepředstavitelná, ale u nich fungovala. Každý měl svoji volnost v sexuálním vztahu. Měli jasná pravidla, která oba dodržovali. Bezpečností počínaje a „bez závazků“ konče. A přestaly mezi nimi zbytečné hádky.

Na jednu stranu mi to přišlo divné, na druhou stranu jsem viděla, že mezi nimi ta láska je. Láska, tolerance, štěstí.

Zbytečné hádky s manželem

Vztah s přítelem už byl hodně narušený a přišlo mezi nás mnoho jiných okolností, možná jsme na to nebyli ještě připravení. A tak jsme se rozešli. Po čase jsem potkala svého manžela. Začátky byly také plné žárlivých scén. Po každé zbytečné hádce jsem si vzpomněla na Petra a Lenku. Jak oni byli šťastní a bez zbytečných hádek…

Kolikrát jsem si přemítala, že většina hádek je právě kvůli žárlivým scénám. Kvůli představám, co se mi rodí v hlavě, když manžel odchází na pivo. Po jedné dost velké hádce a ošklivých slovech manžela, že v tomhle žít už nebude, jsem si řekla dost! Chci přijít o manžela? O rodinu? Co je pro mě důležitější? Věrnost, nebo spokojená rodina, kde zůstaneme všichni pohromadě?

Nepátrám a jsem šťastná

Trvalo to trochu déle a začátky byly těžké. Mockrát jsem zatínala zuby doma na gauči a říkala jsem si, že jsem možná moc naivní. Ale vyplatilo se. Nevím, jestli manžel někdy volnosti ve vztahu využil, nepátrala jsem po tom. Já jsem ji nevyužila nikdy, i když manželovi to neříkám. Možná si sebe na jednu stranu víc vážíme, protože se nemáme tak jistí. Jsem mnohem šťastnější, i když možná podváděná. Ale doma nám to klape.

Naučila jsem se nebýt majetnická, vážím si toho, že manžel je skvělým tátou. Co na tom, že si někde (možná) ukojí své mužské potřeby? Vždyť vím, že se pokaždé vrátí ke mně domů. Do spokojené rodiny, kde není dusno. Kde nemusí vysvětlovat ani to, co neudělal. A já? Jsem ráda, že jsem to dokázala, a i když někomu přijdu divná, nevadí mi to. Mám šťastnou rodinu. A v dnešním světě plném jiných starostí k řešení jsem ráda, že jsem se jedné starosti, navíc úplně zbytečné, zbavila.

Jana H.

Přečtěte si i další příběhy ze života:

Článek

Chorobná žárlivost se stala mým prokletím Foto:

Příběh Lenky: Chorobná žárlivost zničila všechny mé vztahy

Navzdory přesvědčení velkého množství lidí se s chorobnou žárlivostí nenarodíte, ale spustí ji obvykle nějaká bolestivá událost ve vašem životě. Tím mým spouštěcím bodem...


Článek

Zvítězí láska nebo rozum? Foto:

Příběh Lenky (36): Miluji bratra svého manžela

Má krásnou rodinu, velký dům, milujícího manžela, ale opravdovou lásku našla až v náruči jeho bratra. Jenže co bude dál?

Článek

Manželka a milenka kamarádky? I to je možné Foto:

Příběh Elišky: Manželka a milenka kamarádky? I to je možné

Opravdu, dnes je možné úplně všechno. Kdyby mi někdo tvrdil, že jednou se budu přátelit s milenkou svého muže, nejspíš bych mu doporučila urgentní návštěvu psychiatra.

Článek

Ilustrační foto na přání čtenářky Foto:

Příběh Lucie (30): Hrozně mi vadí manželova kamarádka

S manželem jsme spolu chodili dva roky, tři roky jsme svoji. Máme maličkou dcerku, se kterou jsem na mateřské dovolené.

Článek

Příběh Renaty (37): Manželovu nevěru prozradily esemesky Foto:

Příběh Renaty (37): Manželovu nevěru prozradily esemesky

Dívat se manželovi do mobilního telefonu? Nejenom že je to neslušné, ale dokonce i nezákonné! Jenže, znáte to. Žena má jen jedny nervy, které občas takzvaně ujedou… Jak se...

Horoskopy 2018

reklama

reklama