reklama

Známost v začátcích: Pozor na tyto "detaily"

Známost v začátcích: Pozor na tyto "detaily" Foto:
Známost v začátcích: Pozor na tyto "detaily"
Foto: istock.com

Když se člověk zamiluje, nosí hlavu v oblacích. A tím spíš se jedná o velice nebezpečné období, kdy my ženy býváme obrazně řečeno hluché a slepé. Připadáme si jako v pohádce, ale ta představa může být falešná.

Vidíme svět růžovými brýlemi, a tak si třeba nevšimneme, že ten náš fascinující nový objev není tak fascinující, jak se zprvu zdálo. A že některé jeho vlastnosti se nám ve skutečnosti vysloveně protiví. Na co si tedy dávat přece jen raději pozor?

Jakou má rodinu?

Za svoje rodiče nikdo nemůže. Vyčítat partnerovi, jakou má matku a otce, by byla rána pod pás. Ale mávat nad tím rukou také nelze. Pokud se k vám jeho matka chová chladně, přezíravě, či snad dokonce arogantně, není to dobré znamení. Samozřejmě že se hodláte provdat za něho, nikoli za tchyni, ale svým způsobem si bohužel berete i ji. Všímejte si také toho, zda se vás partner, pokud s vámi jeho matka jedná agresivně, zastane, to je velmi důležité.

Je pracovitý?

Trávíte-li celé dny v ložnici a na romantických procházkách, je jasné, že se odmítáte zabývat nudnými problémy všedních dnů a takovými "podružnostni", jako je partnerův vztah k práci. Časem vám ale tento aspekt bude připadat obzvlášť důležitý, a tak ho raději nepodceňujte ani na začátku. Klaďte si následující otázky: Má váš partner práci? Pokud je nezaměstnaný, jak dlouho? Když vás pozve na večeři, zaplatí ji? Má dluhy? Půjčuje si od vás peníze? Jakmile dluží kdekomu a láká z vás peníze (i když třeba jen po stokorunách), zpozorněte. Tohle na perspektivní známost opravdu nevypadá.

S kým se stýká?

Jací jsou lidé, kterými se obklopuje? Přátele si člověk totiž na rozdíl od blízkých příbuzných vybírá. Pokud se s jeho okolím necítíte příjemně, nemusí to samozřejmě ještě znamenat konec vztahu. Na druhou stranu, to, jaké si zvolil přátele, o vašem partnerovi cosi vypovídá. Zkuste vypozorovat, jakým způsobem s nimi tráví volný čas. Pokud ho lákají do hospod a barů, není to dobrá zpráva.

Jak to vypadá v jeho bytě?

Při posuzování jeho příbytku raději nebuďte přehnaně přísná. Obydlí svobodného mládence se patrně nebude blýskat sterilní čistotou. Vojenský pořádek raději také nečekejte. Pokud náhodou ano, je to výborná zpráva a svědčí o tom, že kdybyste spolu do budoucna bydleli, nemusela byste uklízet jako šílená. Psychologové navíc soudí, že úspěšní muži bývají pořádkumilovní. Jestliže se naopak v partnerově bytě setkáte s nepořádkem, jaký jste ještě v životě neviděla, položte si otázku, zdali jste to ochotna dennodenně uklízet, nebo ne.

Jak se chová v krizi?

Zatím jste zamilovaní a všechno je růžové. Ale třeba už se naskytla nějaká nepříjemná chvilka a vy jste měla příležitost všímat si toho, jak se v těchto okamžicích partner projevuje. Možná jste nastydla, ulehla do postele a potřebovala, aby vám přinesl pilulky z lékárny a vařil čaj. Zhostil se toho na jedničku, anebo prohlásil, že se moc omlouvá, ale nemá ani vteřinku času, musí ještě spoustu věcí zařídit? Pokud totiž v takové situaci zmizel jako duch, nehovoří to v jeho prospěch.

Přečtěte si také:

Článek

Kdo si začal první? Foto:

Jak se mění sexuální spontánnost, když je vám 20, 30, 40…

Vzpomínáte si na sladkých dvacet let, kdy byl pro vás sex odpoledním potěšením plným oscarového sténání? A řídili jste se heslem, že čím víc budete hekat, tím bude partner...

Článek

Další vyplněné políčko v tabulce Foto:

Pár si psal celý rok záznamy o svém sexu. Jaké byly následky?

Když si uvědomíme, jak na tom se sexem skutečně jsme, už to nikdy nebude stejné.

Článek

Bude vás nosit na rukou, hýčkat, rozmazlovat...  Foto:

Hodný muž: Proč takového ženy nechtějí?

Markétě klepe na dveře čtyřicítka a pořád je sama. Sedíme naproti sobě u kávy a probíráme jejího nového nápadníka. „Vypadá dobře, milej, vydělává, čistotnej,” vyjmenovává...

-em-

Horoskopy 2018

reklama

reklama