reklama

Detoxikace jménem Neera: Zázrak pro tělo i duši

Detoxikace jménem Neera: Zázrak pro tělo i duši Foto:
Detoxikace jménem Neera: Zázrak pro tělo i duši
Foto: istock.com

Neeru proslavila nejvíce Beyoncé a po ní na zázračné účinky tohoto totálního detoxu přísahaly další celebrity. Princip je jednoduchý. Po zvolenou dobu konzumujete pouze směs palmových sirupů, kanadského javorového sirupu, kajenského pepře a citronové šťávy.

Znovuzrození, tak popisují účinky Neery ti, kdo ji vyzkoušeli. Jdete do toho?

Mentální výzva

Základem je vynechání veškeré (!) pevné stravy. Ne, opravdu si nemůžete dát lžičku jogurtu, špičku rohlíku ani rýžový chlebíček. Když už, tak už, při Neeře se nepodvádí! Ovšem nic nejíst, to není jen tak. Výživová terapeutka Eva Krásová, ke které pro Neeru chodí české celebrity, říká: “Většinou jsme zvyklí jíst kdykoli a cokoli chceme, představa disciplíny výhradně tekuté diety může být pro mnohé lidi doslova nemyslitelná. Proto je program Neera v první řadě mentální výzva! A to je důvod, proč to člověk, který už předem pro tuto dietu není mentálně rozhodnutý, ´nedá´.”

Krize i euforie

V první řadě se tedy musíte upřímně dohodnout sami se sebou, jestli se na řízený půst cítíte. Ze začátku to není jednoduché, své o tom ví Linda, která si Neeru ordinuje dvakrát ročně: “Když jsem do toho šla poprvé, těšila jsem se hlavně, že zhubnu. Přesvědčila jsem sama sebe, že pár dní bez jídla hravě vydržím, ale bylo to kruté. První tři dny jsem hlady doslova šílela, nemyslela jsem na nic jiného než na jídlo. Ale dala jsem to, a když krize pominula, přišla naprostá euforie. Byla jsem lehká jako peříčko a dalších sedm dní jsem zvládla jako nic.”

Mix energie i očisty

Pokud nebudete jíst nic, pravděpodobně brzy zkolabujete. Neera není hladovka, ale sofistikovaná metoda, která během půstu myslí na přísun energie pro vaše tělo. Dodá vám ji pečlivě vyvážená směs několika druhů palmových sirupů (ne olejů!) a toho nejkvalitnějšího javorového sirupu kategorie C+. Sirup se doplňuje čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Její kyselost má alkalizační efekt na tělo a pomáhá mu rozložit tuky a hlen a navíc je zdrojem množství antioxidantů a vitamínu C. Do směsi patří ještě kajenský pepř – významný metabolizant, jenž zrychluje tělní oběh, a pomáhá tak čisticím účinkům citronové šťávy. Voda, se kterou se směs míchá, dopraví ostatní složky nápoje do celého těla, dopřává organismu "vnitřní koupel" a odplavuje veškeré uvolněné odpadní látky a toxiny.

Ano, zhubnete!

“Odpočinek, který dopřejeme zažívacím a vstřebávacím mechanismům, stimuluje v těle naopak procesy odbourávání starších struktur. Náš organismus se tak účinně zbaví starých buněk a urychlí tvorbu nových,” vysvětluje Eva Krásová. “Trávicí a obranný systém zatím zaměří své síly na očistu těla. To má pozitivní účinky na veškeré důležité fyziologické, nervové a mentální funkce. Obnovuje se biochemická a minerální rovnováha tkání a dochází ke stimulaci mízní a hormonální sekrece.”

A ano, zhubnete! Většina lidí, kteří vydrželi s Neerou po dobu 7 až 10 dnů, uvádí úbytek váhy o 3–5 kg. Protože příčinou snížení tělesné váhy není ztráta vody, ale především odbourání nadbytečných tukových zásob, jen velmi malá část váhy se po skončení diety vrátí.

“Pokud bych měla odpovědět, pro koho je Neera vhodná, tak pro každého zdravého jedince mezi 14–90 lety, pracujícího jak fyzicky, tak psychicky,“ radí mentorka Eva a dodává, že však není vhodná pro lidi trpící anorexií či vážnějšími poruchami metabolismu. Trpíte-li jakýmkoli vážnějším onemocněním nebo jste na pochybách, poraďte se o vhodnosti diety se svým lékařem.

-KU-

Přečtěte si také další články o detoxikaci:

Článek

Ulevte na 7 dní svému tělu. Zhubnete a budete se cítit líp. Foto:

Očistná dieta: Jídelníček na celý týden

Máte pocit, že si váš žaludek i tukové zásoby zaslouží trochu ulevit a očistit? Máme pro vás jídelníček vytvořený nutriční specialistkou, který se hodí pro očistu organismu.

Článek

Horoskopy 2018

reklama

reklama