reklama

svátky jara

9 velikonočních tradic z celého světa Foto:
30 března 2018 10:00
Velikonoce byly a stále jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, který dnes po celém světě slaví řada národů různými způsoby. Jak se slaví svátky jara ve Finsku, Španělsku, Indonésii nebo na...
Celý článek
Rozkvetlé Velikonoce Foto:
29 března 2018 10:00
Jaro je krásné hlavně díky barevným květům, které jsou vítanou změnou po šedivé a dlouhé zimě. A protože jsou Velikonoce i oslavou jara, neměly by barevné květy chybět ani ve velikonoční výzdobě.
Celý článek
Velikonoční stromečky Foto:
27 března 2018 10:00
Spousta lidí zdobí stromky na svých zahradách o Velikonocích barevnými vajíčky. Aniž možná tuší, že i velikonoční stromečky mají svou historii a tradici.
Celý článek
Stejně, jako u nás máme specifické velikonoční zvyky, mají je i jinde ve světě Foto:
16 dubna 2017 07:30
Pokud se vám nechce ven do zimy, zůstaňte u počítače a otestujte se, jak na tom jste se znalostí velikonočních zvyků a tradic v zemích, které s námi sousedí, i v těch, které jsou na druhém konci...
Celý článek
Proč a kdy se na Velikonoce barví vajíčka? Foto:
13 dubna 2017 10:00
Právě díky starým zvykům nechybí svátkům jara krásná atmosféra. Pojďte spolu s námi oprášit zapomenuté zvyky, které se předávaly z generace na generaci.
Celý článek
Velikonoční vajíčka malovaná voskem Foto:
7 dubna 2017 07:00
Beránek, kříž, velikonoční oheň, vajíčko, křen, mléko s medem a pomlázka – to jsou symboly, které asi známe všichni. Nebo alespoň některé z nich. Víme, jaké symboly jsou spjaty s Velikonocemi?
Celý článek
Horoskopy 2018

reklama

reklama