reklama

10 tajemství hořké čokolády, která vás potěší

10 tajemství hořké čokolády, která vás potěší Foto:
10 tajemství hořké čokolády, která vás potěší
Foto: istock.com

Nejíst rohlíky zvládnu, ale nejíst čokoládu? To nepřežiju! Poznáváte tento vnitřní boj, když se rozhodnete shodit pár kilo, detoxikovat tělo nebo prostě jen ozdravit jídelníček? Dobrá zpráva je, že se čokolády úplně vzdávat nemusíte!

Ta, co obsahuje nad 70% kakaa vám dokonce s hubnutím a zdravím pomůže!

1) Je zdravá!

Čokoláda, tedy ta vysokoprocentní, je skutečně zdravá! Kakaové boby jsou bohatým zdrojem vitamínu C, dále obsahují velké množství minerálních látek jako železo, mangan, chrom, hořčík nebo zinek. Nezanedbatelný je i jejich obsah antioxidantů, kterých mají opravdu požehnaně. Stejně tak je to se zdravými tuky omega-6.

2) Švýcarky hřeší více než Češky

Pokud se považujete za “průměrnou Češku”, tak sníte za rok kolem pěti kilo čokolády. Stejné množství se konzumuje i ve Francii nebo v Belgii, ale takové Švýcarky si dopřejí ročně i dvakrát tolik.

3) Mlsejte pravidelně

Jezte ji pravidelně! Američtí vědci zjistili, že v průměru jsou štíhlejší ti, kteří jí čokoládu pravidelně několikrát týdně, než ti, kteří si jí dají jen příležitostně, ale ve velkém množství najednou!

4) Dezert už před večeří

Další studie dokázala, že když si dáte kostičku kvalitní čokolády před jídlem, tak budete mít zaručeně menší chutě na sladké a nezdravé jídlo.

5) Srdce ji potřebuje

Až budete ulamovat další hříšně dobrou kostičku, myslete na to, jak pomáháte svému kardiovaskulárnímu systému! Hořká čokoláda podporuje produkci oxidu dusnatého. To znamená: vyšší průtok krve, regulace tlaku, snížení oxidace cholesterolu, prevence infarktu a mrtvice!

6) Pomáhá hubnout

V Německu proběhl výzkum, kde účastníci studie dodržovali nízkosacharidovou dietu a ti z nich, kteří navíc denně snědli 42 gramů čokolády s 81 % kakaa, zhubli o 10 % více než skupina bez čokolády!

7) Bojuje proti cukrovce

Hořká (pouze!!) čokoláda s vysokým podílem kakaa snižuje riziko vzniku diabetu 2. typu. Vysokoprocentní čokoláda dodá tělu flavonol, který diabetes udrží na uzdě.

8) Dobrého pomálu!

Příznivé účinky hořké čokolády se projevují již s jednou či dvěma kostičkami denně. Pokud vypleníte celou tabulku, efekt s hubnutím se nedostaví, protože ho přebijte vysokou kalorickou hodnotou.

9) Zvířatům je nebezpečná

Sobě si dopřejte, Alíkovi nesmíte dát ani kostičku. Čokoláda je pro psy jedovatá! Může za to antioxidant teobromin, který působí na zvířata působí toxicky.

10) Stimuluje lásku

Hořká čokoláda obsahuje řadu psychoaktivních látek, které vyvolávají pocity euforie, zvyšují hladinu serotoninu a vyvolávají pocity srovnatelné se zamilovaností nebo dokonce sexuálního vzrušení. Proto je už celá staletí považována za účinné afrodisiakum.

Co o vás prozradí vaše oblíbená čokoláda? Zjistěte to:

Článek

Koláč s kokosovou krustou Foto:

Slast pro čokoholiky: Koláč s kokosovou krustou

Je křehoučký, chutná po exotice a navíc je bezlepkový!

Článek

Vyberte si, co vám chutná Foto:

8 potravin, které vám zvýší energii, když jste totálně vyčerpaní

Letošní zima byla dlouhá a únavná. Navíc si každý z nás dokáže určitě vybavit nejméně pět situací, které nám berou hodně sil i nervů v každodenním životě. Energie zkrátka...

autor: KU

Horoskopy 2018

reklama

reklama