reklama

10 tipů: Chcete být zdraví? Dejte tělu „hodné“ bakterie

Uvnitř lidského těla žije mnoho a mnoho mikrobů. Podle vědců jsme vlastně z 90 procent tvořeni různými bakteriemi a jen 10 procent jsou lidské buňky. Dokonce existují takzvané „dobré“ bakterie - probiotika, které pomáhají snížit množství „špatných“ bakterií v tělním systému. Probiotika je třída bakterií, které žijí v trávicím traktu a pomáhají střevům, aby správně fungovaly.

Probiotika zlepšují trávení a tím podporují imunitu a metabolismus. Bez nich jsme náchylnější k alergiím, stejně jako k různým chronickým a autoimunitním onemocněním. Nelze popřít, že zdravé zažívání je tajemstvím dobrého zdraví a aktivního života. Trávení je proces, který je zodpovědný za absorpci všech životně důležitých živin, které tělo potřebuje. Živiny, které vložíte do úst, nejsou bez správného trávení efektivně využívány a vstřebávány.

Probiotika je třída bakterií, které žijí v trávicím traktu Foto:

Vaše střeva budou dobře fungovat, pokud optimalizujete své stravovací návyky. Pokud chcete předcházet nemocem, a to se obzvlášť v těchto zimních měsících hodí, měli byste do své stravy dostat víc přírodních probiotik, tedy jíst něco, co obsahuje živé kmeny prospěšných bakterií. Máme pro vás seznam 10 na probiotika nejbohatších potravin, které byste měli několikrát týdně zahrnout do svého jídelníčku.

Část 1 z 10
Svačiny kefír Foto:
Zdroj: Thinkstock
Kefír

Kefír je fermentovaný nápoj, který se vyrábí z mléka přežvýkavců, tedy krav, koz, ovcí a v zahraničí i dalších. Jeho chuť je mírně kyselá a je také díky fermentaci mírně sycený. Bublinky vzduchu jsou výsledkem fermentační aktivity symbiotických kolonií bakterií a kvasinek. Různé typy prospěšné mikrobiální flóry obsažené v kefíru z něj dělají jednu z nejsilnějších probiotických potravin, která je k dispozici. Kefír také obsahuje vysoké množství vitaminu B12, vápníku, hořčíku, vitaminu K2, biotin, kyseliny listové a enzymy, dále celou řadu biologicky aktivních sloučenin, včetně organických kyselin a peptidů, které prospívají zdraví.

Horoskopy 2018

reklama

reklama