reklama

11 zdravotních problémů, které způsobuje bolavá duše

Ekzém, alergie, bolesti krční páteře, gynekologické potíže... To je jen malý výčet civilizačních problémů, které lidstvo stále častěji trápí. A nemusí jít jen o zhoršující se stav zdraví obecně. Tato a další onemocnění mohou být způsobena také špatným stavem naší duše. Pojďme se společně podívat, která onemocnění to jsou a jak nastavit tělo tak, aby začalo znovu fungovat.

Část 1 z 11
psychosomatika astma Foto:
Zdroj: Thinkstock
Alergie a oslabená imunita

Příčina: „Bronchiální astma je alergie, tedy nesnášenlivost (pylu). Tyto autoimunitní choroby souvisejí často se vztahy, s nemocemi a samozřejmě s genetickou dispozicí,“ říká internistka MUDr. Michaela Štěpánová, jež ve své lékařské praxi využívá také poznatky z psychosomatiky. Astma u dětí dále souvisí také s častými hádkami rodičů. Alergie tak může symbolizovat vnitřní pláč a nespokojenost, pocity bezradnosti, viny, strach ze života nebo snahu strhnout nevědomě pozornost na sebe.

 

Řešení: Ptejte se sami sebe, co vám nejvíce vadí a na co jste, jak se říká lidově „alergičtí“. Právě tomu se pak otevřete a začněte toto téma postupně zpracovávat. Je důležité naučit se správně reagovat v kritických situacích a umět přijmout názor druhého člověka bez souzení nebo potlačování vlastních emocí.

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama