reklama

4 nečekané způsoby, jak dobít energii na celý den

4 nečekané způsoby, jak dobít energii na celý den Foto:
4 nečekané způsoby, jak dobít energii na celý den
Foto: istock.com

Pokud se během dne cítíte pod psa a únavou vám padá hlava, dáte si šálek dobré kávy, že? Po přečtení těchto čtyř rad rychle zapomenete na další dávku kofeinu. Existují totiž i jiné způsoby, jak dobít energii!

1. Udělejte stojku

Dobře, tak tohle bude možná v práci vypadat trochu zvláštně, ale stojka je úžasným způsobem, jak vaše tělo okamžitě probudit. Krev vám totiž začne proudit do mozku a to má za následek okamžitý nával energie. A nebojte se, pokud není rovnováha váš nejlepší kamarád, klidně se nohama opřete o zeď.

2. Dívejte se na něco červeného

Možná se to zdá zvláštní, ale podle jedné studie je dokázáno, že barva červená je spojována se sebedůvěrou a je schopná stimulovat vzrušení. Takže až vám bude hlava padat na stůl, zkuste si na internetu najít nějaké obrázky sytě červené barvy.

3. Žvýkejte

Na co dnes věda nepřijde! Bez vědců bychom například nevěděli, že žvýkat žvýkačku (nejlépe mentolovou) stimuluje náš nervový systém, což napomáhá k větší bystrosti. Žvýkání také pomáhá k proudění krve do mozku, což má skoro stejný účinek jako stojka, o které jsme psali hned na začátku.

4. Kupte někomu šálek kávy

A nebo udělejte jakýkoliv jiný dobrý skutek. Toto není úplně vědecky podložené, ale když uděláte pro někoho jiného něco hezkého (a může to být úplná drobnost, jako například podržet kolegyni dveře nebo někomu složit kompliment), cítíme potom okamžitý pocit uspokojení, který se pak následně mění na novou energii. A ještě navíc budete mít dobrou karmu. Co víc si přát?

Přečtěte si také:

Článek

Nízkým tlakem často trpí mladé ženy Foto:

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s nízkým krevním tlakem?

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

Článek

Kdo má za ušima, cvičí SVÍČKU! Víme proč Foto:

Jeden cvik, který vás dostane do skvělé formy: Svíčka

Svíčka patří mezi významné jógové ásany. I když možná nepatříte k vyznavačům jógy, mohli byste z pravidelného cvičení svíčky získat mnoho dobrého pro váš organismus.

Článek

5 tajných triků, jak vypadat mladší Foto:

5 tajných super triků, jak vypadat mladší

Za první vrásky se nestydíme, v životě máme víceméně jasno a dívčí půvab jsme vyměnily za zralou krásu. Doba přeje dospělým ženám, tak proč skrývat věk. Ostatně, není nic...

-mh-

Horoskopy 2018

reklama

reklama