reklama

6 věcí, které se vyplatí v životě nepřehánět

Všeho moc škodí. Některé věci vám v životě mohou být prospěšné, ale v přiměřené míře. Pokud to s nimi budete přehánět, mohou vám naopak škodit.  

Hubnutí Foto:
Zdroj: iStock
Hubnutí

Ano, my víme, že když už se opravdu rozhodnete hubnout, chcete prostě vidět výsledky co nejdřív. A právě na to cílí řada diet a čisticích či detoxikačních kúr. Slibují, že vás zbaví všech škodlivin a tím i kilogramů, a to v podstatě přes noc. Bohužel to má i svá ale. „Pokud jde o diety, hubnutí a vaše zdraví, je pravda, že na těchto detoxikačních procedurách něco je a fungují,“ říká Joy Dubostová, mluvčí Akademie výživy a dietetiky.

 

Na druhou stranu ale výzkumy jasně ukazují, že tyto velmi přísné diety mohou být ve výsledku škodlivé. Například očistu tlustého střeva podle jedné studie doprovázely křeče, zvracení a celková nerovnováha elektrolytů v organismu. Nejhorším vedlejším účinkem pak bylo selhání ledvin.

 

Raději se proto při hubnutí na tyto extrémní diety vykašlete a jděte na to pěkně pomalu. Ostatně jen tak vám také výsledná váha vydrží a nebudete se muset bát, kdy vás navštíví jojo efekt.

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama