reklama

6 zásadních důvodů, proč pít zelený čaj každý den

6 zásadních důvodů, proč pít zelený čaj každý den Foto:
6 zásadních důvodů, proč pít zelený čaj každý den
Foto: istock.com

Zelený čaj zná lidstvo více než 5 tisíc let. Je považován za pravý, skutečný čaj. Chemické složení je dnes zcela rozklíčováno a víme, že obsahuje mj. mnoho vitaminů a minerálních látek. Je to jeden z nejzdravějších nápojů!

Zeleného čaje existuje nepřeberné množství – v současné době je u nás velmi oblíbený čaj matcha. Ale skvělé účinky mají všechny druh zeleného čaje. Jediný šálek tohoto nápoje je nabitý antioxidanty a protizánětlivými ingrediencemi.

Přinášíme vám 6 zásadních důvodů, proč si ho dopřávat každý den:

1. Budete se cítit plni energie

Zelený čaj obsahuje kofein, ale v té správné míře. Pokud si dáte šálek tohoto lahodného nápoje, budete se cítit plni energie, ale nebudete tak „nakopnutí“ jako po silném espresu.

2. … a zároveň příjemně uvolnění

A to způsobuje látka, která se nachází právě v zeleném čaji a nazývá se EGCG (Epigalokatechin galát). Bylo prokázáno, že EGCG způsobuje uvolnění a odbourává stres.

3. Zlepší se vám paměť

Z krátkodobého hlediska: Jeden až dva šálky denně mohou zvýšit konektivitu v té části mozku, která je spojená s pracovní pamětí. Z dlouhodobého hlediska: Zelený čaj zpomaluje postupné zhoršování paměti spojené s věkem. Ideální jako prevence proti demenci.

Přidejte do zeleného čaje někdy i kapku citronu Foto: Přidejte do zeleného čaje někdy i kapku citronu. Foto: istock.com

4. Rycheji zhubnete

Šálek zeleného čaje před cvičením vám nejen dodá více energie, ale také díky obsahu kofeinu nastartuje váš metabolismus a kila půjdou dolů úplně sama!

5. Budete zdravější

Zelený čaj je přímo nabitý antioxidanty podporujícími imunitu, které se nazývají katechiny. Ty mj. napomáhají spalování tuků, chrání buňky v lidském těle a působí proti ukládání cholesterolu v cévách. Přidejte do šálku zeleného čaje pár kapek citronu – pomůže k lepšímu vstřebávání katechinu do vašeho těla.

6. Vaše pleť bude vyčištěná a zářivá

Popíjení zeleného čaje chrání pokožku před volnými radikály a také sniží míru jejího poškození slunečními paprsky. Nebo si silným a vlažným zeleným čajem opláchněte vyčištěnou pleť. Odmastí ji a osvěží. Ne nadarmo se výtažek ze zeleného čaje přidává do mnoha kosmetických produktů.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Polyfenoly vám budou chutnat! Foto:

Tajemství dlouhověkosti? Jídelníček bohatý na polyfenoly

Polyfenoly nejsou sprostým slovem, ale v poslední době je najdete poměrně často zmíněné na etiketách zdravých potravin. Evidentně bychom je tedy měli vyhledávat. V čem nám...

Článek

Když budete jíst hodně zeleniny a ovoce, neuděláte chybu Foto:

Nadopujte se antioxidanty! Kde jich najdete nejvíc?

Pojem „antioxidanty“ je velice módní. Pokud se někde nacházejí, vytváří to dojem, že je daný produkt zdravý, prospěšný pro naše tělo, pleť, vlasy a nakonec i psychiku.

Článek

Detoxikační nápoje vás na podzim i zahřejí Foto:

TOP 5 detoxikačních nápojů pro podzimní hubnutí a imunitu

Říká se, že ideálním ročním obdobím pro detoxikaci a očistu těla je jaro, ale pro podzim to platí dvojnásob. Připravte se na nadcházející chladné dny, posilte imunitu,...

Autorka: Martina Hrušková

Horoskopy 2018

reklama

reklama