reklama

7 věcí, o nichž jste si vždycky mylně mysleli, že jsou zdravé

Svět se ze své podstaty dělí vždycky na dvě skupiny. Jedni jsou něčeho zastáncem, ti druzí naopak odpůrcem. Někdo miluje pistáciovou zmrzlinu, druhý ji nesnáší. Jeden je vegetarián, jiný na maso nedá dopustit. Podobných příkladů se dá vymyslet nepočítaně. Sice se stává, že během života díky novým zkušenostem můžeme změnit na danou věc názor, ale nestává se to úplně často. Proč? Lidi si totiž v mozku vytvářejí svou strukturu, a jakmile v ní něco mají pozměnit, nesou to velmi nelibě, jako „chybu v systému“. Leckdy nám ale neuškodí se zamyslet, zda bychom něco opravdu neměli přehodnotit. Přinášíme vám 7 nejčastějších mýtů z oblasti zdraví, o nichž jsme si kdysi mysleli, nebo si dokonce stále myslíme, že jsou pravdivé. A jak se ukazuje, tak úplně nejsou.

Zdraví mýty 8 sklenic Foto:
Zdroj: Thinkstock
Měli byste denně vypít 8 sklenic vody

Téma pitného režimu bylo už několikrát v médiích pořádně propráno. Donedávna se tvrdilo, že pokud chcete odvrátit nachlazení, mít pocit sytosti a cítit se svěží, měli byste za den vypít zhruba osm sklenic vody (něco kolem dvou litrů). Jenže se zdá, že je to zavádějící, protože by v tom měla být zahrnuta i voda obsažená v potravinách a jiných nápojích (v kávě, čaji, džusu apod.). Není ani možné říci, kolik množství přijaté vody vás udrží, abyste byli zdraví. Je to velmi individuální a navíc se u každého mění podmínky – prostředí, věk, fyzická aktivita apod. Důležité je také to, na co jste zvyklí.

 

Ideální bude řídit se selským rozumem. Preferovat neslazené nápoje a dopřávat si i potraviny bohaté na vodu, jako je ovoce a zelenina.

 

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama