reklama

7 zeleninových šťáv proti 7 neduhům

Čerstvé šťávy z ovoce, takzvané freshe, jsou velmi oblíbené. Ještě lepší jsou ale ty zeleninové, které dokonce nám pomáhají řešit různé neduhy. Dá se říci, že mají léčivé účinky. Jejich kombinace pomáhají tělu využít všechny nutriční výhody, poskytují bohatou a vyváženou stravu a zmírňují příznaky většiny chorob. Fytochemikálie a vitamíny obsažené v zeleninových šťávách také pomáhají chránit před některými chronickými onemocněními. Jen je třeba drink vypít ideálně do čtvrt hodiny po tom, co byl připraven. Za více než půl hodiny už nebude tak dobrý a může klesnout i jeho nutriční hodnota.To samé platí i v případě, že šťávu použijete třeba jako zábal na vlasy.

7 zeleninových šťáv Foto:

 

Zlepšete si přírodní cestou hladinu cholesterolu a cukru v krvi, „odstresujte se“, připravte si elixír mládí nebo třeba zmírněte padání vlasů. Inspirujte se následujícími šťávami. A pokud vám nechutnají ty čistě zeleninové, zkuste je zkombinovat s ovocem. 

šťáva mrkev Foto:
Zdroj: Thinkstock
Mrkvovou šťávou účinně na cholesterol

Přítomnost draslíku a hořčíku v mrkvové šťávě pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Zároveň také normalizuje vysoký krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Proto by lidé s diabetem a vysokým krevním tlakem měli konzumovat mrkvové šťávy pravidelně.

 

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama