reklama

Běhejte! Podle nových studií to zvyšuje inteligenci

Běhejte! Podle nových studií to zvyšuje inteligenci Foto:
Běhejte! Podle nových studií to zvyšuje inteligenci
Foto: thinkstock.com

Běhání je obrovským trendem především v posledních letech. Běhá kdekdo a kdekoliv - maminky s kočárky, manažeři, aby vyvážili hodiny prosezené u práci, ale i starší generace, kteří se tvz. joggingem udržují v dobré fyzické a psychické kondici.

Běh je skvělý nejen pro vaši postavu, ale pro váš mozek. A poslední studie, uveřejněné ve vědeckém deníku Ceel Metabolism, dokonce uvádějí, že běh nabuzuje náš mozek k lepšímu fungování a k lepší paměti.

A jak to přesně funguje? Zkrátka - když běháte, srdce pumpuje do těla větší množství krve, které je obohacena o kyslík a živiny (včetně bílkovin). Tyto bílkoviny se časem dostanou i do mozku. A jedna konkrétní, katepsin B, se vytváří mnohem rychleji, když běháte. Tato bílkovina je skoro jako superhrdina, protože nejen, že napomáhá vašim svalům k rychlejší regeneraci, ale také zrychluje schopnost si věci pamatovat a schopnost se učit.

A čím více běháte, tím více katepsinu B produkujete. Takže zjednodušeně - čím více běháte, tím budete chytřejší!

A jestli to není dostatečná motivace si jít zaběhat, tady pro vás máme pár tipů jak na to, aby vás to bavilo:

Článek

Běhání nic nestojí, tak toho využijte Foto:

Jednoduché triky, díky kterým vás bude běhání bavit

Někdy je to hrozná dřina a bolí vás každý krok, někdy se do běhání musíte nutit, protože vám připadá, že je to nuda. Se vším se dá ale něco dělat. Máme pro vás několik...
připravila: Martina Hrušková

Horoskopy 2018

reklama

reklama