reklama

Co prozradí barva moči o vašem zdraví

Občas se vyplatí podívat se do záchodu, i když se jen vyčůráte Foto:
Občas se vyplatí podívat se do záchodu, i když se jen vyčůráte
Foto: womenshealthmag.com

 

Jdete se vyčůrat, spláchnete a s klidem odejdete. Přiznejte se, kdy jste se naposledy podívali do záchodové mísy ještě předtím, než jste spláchli? Alespoň občas je dobré zkontrolovat, co tam po vás zůstane a to nejen v případě, že jdete "na velkou". Barva moči toho totiž o vašem zdraví může prozradit docela hodně.

Někdy se dá problém vyřešit velmi jednoduše, především tím, že budete více nebo méně pít (máme na mysli vodu). Někdy může být příčinou podivné barvy potravinářské barvivo, barevná zelenina nebo ovoce, případně léky, které berete. Někdy ale může jít o závažný zdravotní problém. 

Až příště půjdete na záchod, zkontrolujte barvu své moči a porovnejte ji s následujícím obrázkem, který vám rovnou poradí, co dělat v případě, že vaše moč nemá takovou barvu, jakou by mít měla, tedy světle žlutou.

moč Foto:

Čeho si  ještě všímat?

Pokud moč více pění, značí to přítomnost bílkoviny v moči. Příčinou může být infekce močových cest, nadměrný stres, vysoký tlak nebo i nádorové procesy v močových cestách. Moč může někdy i více zapáchat. Za to většinou mohou aromatické potraviny jako česnek, chřest, příliš kávy nebo také užívání některých léků. Nasládlý zápach moči může také značit cukrovku.

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Barva očí: Co prozradí o vašem zdraví? Foto:

Barva očí: Co prozradí o vašem zdraví?

Oko, do duše okno. Ano, to platí. Ale stejně tak toho oči řeknou dost i na vaši fyzickou kondici. Konkrétně tedy jejich barva. Co vás tedy dost možná čeká?

Článek

Podle nehtů poznáte, jaké nemoci vám hrozí Foto:

Nehty jako ukazatel zdraví: Prohlédněte si je pořádně!

Ideálem je mít zdravé a přirozeně krásné nehty. Při pravidelné péči a optimální stravě je můžete mít i vy!

Článek

Někteří lidé si nedokáží dojít na záchod ani u přátel nebo příbuzných Foto:

Pomoc, nemůžu se vyčůrat aneb Když máte stydlivý měchýř

Jdete na drink a před odchodem domů si odskočíte. Samozřejmost? Jak pro koho. Až čtrnáct procent lidí, ve valné většině mužů, si na veřejných toaletách prostě nedojde. A...

Horoskopy 2018

reklama

reklama