reklama

Dejte si pozor, na jaké straně postele spíte!

A kde spíte vy? Foto:
A kde spíte vy?
Foto: ilustrační foto/thinkstockphotos.com

Možná je čas, abyste změnili způsob, jak spíte. Věděli jste, že strana postele, na které ležíte, má vliv na vaši náladu následující den? Pokud jde o pravou stranu, existuje zvýšená šance, že se následujícího dne probudíte rozmrzelí, zjistil podle agentury AFP průzkum jisté firmy vyrábějící postele.

V průběhu let vznikl bezpočet studií posuzujících pozice při spánku coby prostředku k odhalení rysů osobnosti či jako analýza neverbální komunikace. Nový průzkum mezi 1000 lidmi se ale zaměřil na to, jaký vliv má strana postele, na které spíte, na náladu, kariéru a životní postoje.

Studie tvrdí, že lidé, kteří obvykle spí na levé straně postele, mají o osm procent vyšší pravděpodobnost, že mají přátele a baví je jejich práce, o čtyři procenta je vyšší pravděpodobnost, že se vzbudí s dobrou náladou, a o 9,5 procenta je pravděpodobnější, že se na život a svět dívají pozitivněji.

Článek

Špatné spaní? Pomůže ajurvéda Foto:

Špatné spaní? Pomůže vám ajurvéda

Pár dní po změně času a vy stále nespíte dobře? Pozor! Nespavost je jedním z nejčastějších důvodů návštěvy lékaře a příčinou nemusí být zrovna jen změna času z letního na...

Naopak ti, kdo spí na pravé straně postele, dávají s o devět procent vyšší pravděpodobností přednost své vlastní společnosti, o sedm procent častěji se budí ve špatné náladě, o pět procent častěji jsou pesimisté a o tři procenta je vyšší pravděpodobnost, že se jim nelíbí jejich práce.

A kde spíte vy? - Obrázek 2 Foto:

Zveřejněné výsledky ovšem mají jeden háček – studie neupřesnila, zda je poloha spaní v posteli určená podle toho, když v ní člověk leží, anebo podle toho, když před ní stojí. Což její výsledky poněkud zamlžuje.

Studie nicméně také potvrdila oblibu dnešních lidí spát sami – ložnici a postel sám pro sebe má 36 procent dotázaných. Hlavním důvodem bývá chrápající partner či partnerka, to vadí každému druhému dotázanému. Naopak každý desátý dotázaný dobrovolně do své postele pouští spát své dítě anebo domácího mazlíčka, jako je pes či kočka.

Horoskopy 2018

reklama

reklama