reklama

Jak si dánská kůžička poradí s mexickým sluníčkem? Krásky z Hotelu Paradise v ohrožení

Krásky v ohrožení Foto:
Krásky v ohrožení
Foto: thinkstock.com

Dánská partička Hotelu Paradise musí čelit jednomu společnému nepříteli – všude útočícím paprskům.

Při slunění platí „všeho s mírou“. Rozhodně nesmíme dopustit, abychom se spálili. Každá spálenina nám opravdu ublíží a naše kůže zestárne o několik let. Ale sluníčko je nám na druhou stranu tolika způsoby prospěšné, že by bylo škoda se ho úplně vzdát.

Intenzita záření u moře je až třikrát vyšší, než třeba u nás. Dánové mají oproti Čechům nevýhodu, že většinou patří do ještě méně odolného fototypu než my. U nás to bývá něco mezi 2–3, zato světlí Dánové mívají fototyp č. 1. Navíc během delšího pobytu u moře nestačí pokožka regenerovat a odpočívat.

Co tedy dělat, když sluníčko pálí a pálí?

Během dne musíme střídat pobyt na slunci a ve stínu a natírat exponovaná místa kůže kvalitním ochranným krémem. Kromě dobré UV ochrany je pro péči o kůži podstatná i dehydratace kůže po slunění. Zvlhčení kůže zabraňuje jejímu zbytečnému stárnutí a brání i loupání opálené kůže.

Článek

Sexy chlapíci z Hotelu Paradise

Každý večer můžete trávit v této společnosti a mít se jako v ráji! Vyberte si právě teď!

Toužíte po romantice a po krásné podívané? Sledujte reality Show Hotel Paradise! Hlasujte, který muž se vám zdá nejvíc sexy!

Hlavně děvčata v ohrožení

Výskyt maligního melanomu se stále zvyšuje, nejvyšší nárůst je pozorován u žen ve věku 10–29 let. Melanom je zhoubný nádor z pigmentových buněk kůže. Zrádné je, že rakovina kůže se vyvíjí roky, vyléčit jde jen v samém počátku. Když se nádor rozšíří do celého těla, lze život už jen o pár měsíců prodloužit.

Článek

Citlivé partie si chraňte pořádnou vrstvou krému Foto: thinkstock.com

Opalování: Nejčastěji si spalujeme výstřihy! Kolik krému stačí?

I když většina Čechů ví, že na slunci je nutno se chránit, téměř polovina se loni spálila.

Co je maligní melanom?

Je to nádor z pigmentových buněk. Může se v zásadě vyskytnout kromě kůže i na sliznici a v oku. Slizniční formy jsou vzácné. Nejčastější je kožní forma. Na těle se může vyskytnout kdekoliv, nejčastěji na plochách, které se vystavují slunečnímu záření nárazově.

Větší riziko je u lidí, kteří se opakovaně a často spálili, mají rakovinu v rodině, světlou kůži, chodí opakovaně do solária a nadměrně se sluní. Riziko zvyšuje opakované spálení v dětství.

Přehled fototypů, a jak se který má chránit, najdete zde:

Článek

Opalujte se chytře Foto: thinkstock.com

NÁVOD: Jak na bezpečné opalování v Chorvatsku i Česku

Odborník radí zvýšit zejména u jižních moří ochranu kůže před spálením.

 

 

 

Horoskopy 2018

reklama

reklama