reklama

Lékaři varují: Pozor na superúzké džíny!

Jsou módní, vaše pozadí v nich vynikne, ale nohy vám moc nepoděkují. Foto:
Jsou módní, vaše pozadí v nich vynikne, ale nohy vám moc nepoděkují.
Foto: Thinkstock

Sedět na bobku v supervypasovaných, úzkých džínsech, které jsou posledním módním trendem, může způsobit zdravotní problémy i dočasné ochrnutí.

Varovali před tím australští lékaři, kteří informovali o případu pětatřicetileté ženy, která dočasně ztratila cit v nohách poté, co během stěhování několik hodin v podřepu vybalovala krabice. Tento nezvyklý případ popsali v britském odborném časopise Journal of Neurology, Neurosurgery & Psychiatry.

"Žena měla na sobě vypasované 'skinny' džíny, které byly během dne čím dál tím méně pohodlné," uvedli lékaři. "K večeru začala ztrácet cit v nohách, přestávala je ovládat a měla problémy s chůzí. Nakonec zakopla a upadla. Nebyla schopná vstát a na zemi ležela celé hodiny, než ji někdo našel."

Podle lékařů žena nedokázala správně pohybovat prsty na nohou a kotníky a úplně ztratila cit v dolní polovině nohou. Normální chůze byla schopná opět až po čtyřech dnech. Odborníci v nemocnici v Adelaide došli k závěru, že její stav způsobily těsné kalhoty ve spojení s podřepem, což omezilo krevní oběh ve svalech na nohou. Také nervová vlákna byla dlouhým stlačením poškozená, což vedlo ke ztrátě citlivosti a schopnosti ovládat dolní končetiny.

Zdroj: ČTK

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

A je to! Foto:

Sexy nohy: Jak zakrýt křečáky, jizvy a skvrny?

Pokud chcete na svých nohách zakrýt žíly, máte několik možností.

Článek


Horoskopy 2018

reklama

reklama