reklama

Mužská spermie: 10 zajímavostí, které jste o této výjimečné buňce ještě nevěděli

Mužská spermie: 10 zajímavostí, které jste o této výjimečné buňce ještě nevěděli Foto:
Mužská spermie: 10 zajímavostí, které jste o této výjimečné buňce ještě nevěděli
Foto: istock.com

Spermie je trochu záhadná samčí buňka s ocáskem, bez které by početí dítěte nebylo možné. Sportovec a specialista, dalo by se říci. Pokud se snažíte o založení rodiny, měli byste se seznámit i teoreticky. Co jste tedy o spermiích ještě nevěděli?

1) Průměrnému muži se v těle vyrobí 70 až 150 milionů spermií denně!

2) Spermie v sobě nesou chromozom buď X nebo Y a oba druhy mají stejné šance na to, aby oplodnily vajíčko.

3) Nikdy nikdo nepotvrdil souvislost mezi tím, co muži snědí a chutí spermatu. Sperma má sice mírně sladkou chuť, ale neobsahuje fruktózu.

4) Počet spermií bývá nejnižší v letních měsících a nejvyšší v zimě. Přehřátí a pokles množství spermií však může způsobit nejen pobyt na slunci, ale i každodenní koupání ve vaně s horkou vodou či pobyt ve vířivce.

5) Pro kvalitu spermií rozhodně není dobré kouření, konzumace potravin s vysokým obsahem tuků a toxiny. Pokud tedy uvažujete o založení rodiny, měl by partner začít dbát na své zdraví!

Alergie na sperma? I to existuje!

6) Ženy mohou být velmi vzácně alergické na partnerovy spermie, což se projeví zánětem nebo zarudnutím. Pokud tedy máte tento problém, řešením je použití kondomu.

7) Častá ejakulace sice může snížit množství ejakulátu, ale pokud máte normální počet spermií a snažíte se zrovna o miminko, nemělo by to až tak vadit.

8) První ejakulace obsahuje nejvyšší koncentraci spermií, druhá už mnohem méně a tak dále. Během ejakulace putují spermie rychlostí asi 18–45 km za hodinu!

9) Muži, co nosí těsné slipy, své plavce poněkud ohrožují. Čím těsnější spodní prádlo, tím hůře proudí krev do varlat a “urodí” se méně kvalitního spermatu.

10) Muž by si neměl „chránit“ své spermie více než 7–10 dní, protože výkon spermií pak klesá. Sex dvakrát týdně je ideální strategie pokud chce pár počít dítě.

Mohlo by vás také zajímat na toto téma:

Článek

Článek

Mužská masturbace... Jaké jsou její tajemství Foto:

Muži a masturbace: Tohle jste holky věděly?

Milé dívky a ženy, měly jste nějaké otázky týkající se mužské masturbace, které vám vrtají vaší rozkošnou hlavičkou a nedají vám spát?

autor: KU

Horoskopy 2018

reklama

reklama