reklama

Myslela si, že má jen nějaký „pupínek“. Byla to rakovina a ona přišla o část obličeje!

Mohlo to dopadnout daleko hůř! Foto:
Mohlo to dopadnout daleko hůř!
Foto: facebook.com

Po přečtení tohoto článku si určitě začnete hlídat i ten sebemenší útvar, který se vám objeví na obličeji... Prevence je určitě dobrá, ale nic se nemá přehánět! Tento případ je opravdu vzácný, ale o tom, že nahání hrůzu, není pochyb!

Jodie Dominy (41) z Queenslandu si jednoho dne našla na bradě malou bouli, která vypadala docela neškodně a i lékaři ji uklidnili, že to bude pravděpodobně jen tuková cysta a je možné, že se jí udělala ze stresu, který prožívá s dětmi na mateřské. „Doktor mi vysvětlil, že bych mohla jít na její odstranění, ale jen z kosmetických důvodů, jinak ze zdravotního hlediska není na bouli prý nic špatného.“

Nechala to tedy být, protože to přece není nic tak tragického a alarmujícího. V jejím životě matky dvou dětí byly daleko důležitější věci, které musela řešit. Pokud máte děti, víte, o čem je řeč.

Po několika letech se ale „pupínek“ rozrostl do velikosti několika centimetrů a začal i dost bolet. To už zarazilo i lékaře a poslali ji na biopsii, ta bohužel ukázala, že se jedná o vzácnou a agresivní rakovinu s názvem dermatofibrosarcoma protuberans neboli DFSP.

Chirurg jí oznámi, že tento druh rakoviny je přirovnáván k „chobotnici“ její „dlouhá chapadla“ se šíří po okolí a vytvářejí „hluboké kořeny“. V důsledku tohoto zjištění byla Jodie Dominy zaslána na extenzivní obličejovou chirurgii a dopředu jí řekli, že bude velice těžké nádor odstranit.

„Pokud bych se prý nepodrobila operaci, ´rozlezla´ by se mi rakovina postupně po celém obličeji,“ napsala Jodie na svém Facebooku.

„Měla jsem strašný strach. Bála jsem se, že budu vypadat jako monstrum. Lidé si na mě budou ukazovat a zírat na mě,“ vzpomíná na to, co se jí honilo před operací hlavou. Samozřejmě měla strach, jak na její podobu bude reagovat její manžel Peter. Ten ji však ujistil, že ji bude vždycky milovat.

Mohlo to dopadnout daleko hůř! - Obrázek 2 Foto:

 

O několik dní později se podrobila devítihodinové operaci, která skončila odstraněním kusu tváře, brady, čelisti, spodního rtu a 170 stehy. Chirurg musel odstranit kusy kůže a svalů z jejího obličeje a jako záplatu použil tkáň z paže.

V současné době prochází její obličej rozsáhlou rekonstrukcí. V letošním roce přijde na řadu operace, při které jí lékaři vytvoří novou čelist, aby její obličeji lépe vypadal. Potom bude následovat logopedie a ergoterapie.

„I když se někdy cítím strašně a když se podívám do zrcadla, chce se mi plakat, jsem šťastná, že se podařilo rakovinu porazit a nyní jsem zdravá.“

„Chtěla bych varovat všechny lidi – NEIGNORUJTE ŽÁDNÉ, ANI TY SEBEMENŠÍ ZMĚNY NA SVÉM TĚLE!“

Mohlo to dopadnout daleko hůř! - Obrázek 1 Foto:
Horoskopy 2018

reklama

reklama