reklama

Nejlepší bylinky pro ženy: Obejdete se bez hormonů!

Nejlepší bylinky pro ženy: Obejdete se bez hormonů! Foto:
Nejlepší bylinky pro ženy: Obejdete se bez hormonů!
Foto: thinkstock.com

V dnešní době existuje nespočet doplňků pro zdraví a tabletek téměř pro každou nesnáz. Určitě však nešlápnete vedle, když se porozhlédnete po ryze přírodních elixírech.

Tentokrát máme spadeno na bylinky a jejich kouzelné účinky na zdraví ženy. Mrkněte se a oddejte se do péče přírody.

Fytohormony: Hormony z lůna přírody

Bylinky pomáhají například při potížích v klimakteriu. Jetel luční se může chlubit množstvím fytoestrogenu, který v sobě ukrývá. V těle tedy báječně zastoupí funkci estrogenu, který se s útlumem vaječníků postupně vytrácí. Velmi podobný účinek má jetel červený. Fytoestrogeny představují další variantu pro ženy, jež nechtějí podstoupit hormonální léčbu. Ta s sebou často přináší nežádoucí účinky a také možná zdravotní rizika. Tip: V případě, že hormony v pilulkách nemůžete užívat, zkuste vaječníky a celkovou endokrinní soustavu „probudit“ hormonální jógou.

Článek

Hormonální jóga přirozenou cestou harmonizuje hladiny hormonů Foto:

Hormonální jóga: Pomohla mi v 37 letech poprvé otěhotnět

Tato odnož jógy pocházející z Brazílie není sice určena výhradně pro něžné pohlaví, ale právě ženám pravidelné cvičení pomáhá s mnohými ryze ženskými problémy. Harmonizuje...

Meduňka a kozlík lékařský: Pocit klidu a správný krok k navození kvalitního spánku

Meduňka ztělesňuje spolehlivou cestu k nalezení klidu a vymýcení stresu. Hrnek meduňkového čaje s medem pohladí nejen chuťové pohárky, ale i psychiku a celé tělo. Uleví se trávicímu ústrojí a zatočíte s opary – nové studie ukazují právě na výše zmíněné účinky. Tip: Pár snítek meduňky si přidejte do ovocného salátu. Velmi oblíbená je kombinace kozlíku a meduňky při problémech se spánkem. 

Kořen discorea

Najdete jej rovněž pod názvem jam či smldinec chlupatý a již po staletí byl využíván jako prostředek k otěhotnění. Báječnou zprávou pro ženy je fakt, že kořen obsahuje přírodní progesteron a navíc harmonizuje hladinu estrogenu, což je opravdu velmi důležitá funkce. Nárůst estrogenu může být na vině při vzniku rakovinného bujení, myomů a cyst. Účinně „stopne“ náladovost, zavlaží intimní partie ženy, zmírní noční pocení a spánkový deficit.

Článek

Padají vám hodně vlasy nebo jsou nekvalitní? Foto:

Rozhozené hormony: Jak je srovnat přírodní cestou

Mít hladinu hormonů v optimální rovnováze je velice důležité pro kvalitu našeho života. Není to nich příjemného, když se potíte, padají vám vlasy, máte nadváhu nebo...

Kontryhel: Bylinka ženami milovaná

Kontryhelovou nať pořídíte v lékárně, pravidelné popíjení čaje působí snad na všechna typicky ženská trápení. Zabírá na bolestivou menstruaci, účinně stimuluje dělohu, pomáhá s mykózou a dalšími vaginálními záněty. V internetových diskuzích si kontryhel chválí pro nárůst děložní sliznice. Ta je důležitá pro zahnízdění vajíčka.

Bylinky osvěží pokrmy a provoní kuchyni

Stále ještě používáte sušené bylinky při vaření? Přesedlejte na ty čerstvé, a pokud si v pěstování bylinek nevěříte, vsaďte na ty prodávané v květináči. Běžně v supermarketech natrefíte na mátu, meduňku, bazalku, oregano, pažitku nebo kopr. Po vyzkoušení se už nebudete chtít vrátit k sušené variantě v sáčku.

A jaké bylinky máte nejraději vy? Dejte nám vědět, budeme se těšit! Pište na prima-zeny
@iprima.cz
!

-lz-

Horoskopy 2018

reklama

reklama