reklama

Nejlepší spací poloha během menstruace? Ani na zádech ani na břiše

Stačí se trochu přetočit a bude vám mnohem líp Foto:
Stačí se trochu přetočit a bude vám mnohem líp
Foto: iStock

Pozice ve spánku nám mohou způsobovat různé problémy, třeba přeleželou ruku či bolest za krkem. Několik dnů v měsíci navíc my ženy řešíme, aby nikde nic neprosáklo nebo prožíváme nepříjemné křeče. Je to alchymie vybrat tu správnou polohu, ale pak se vám znatelně uleví.

Jakou zaujmout pozici na spaní, když má žena své dny? Odborníci se jednoznačně shodují – pozici plodu. Jistě si dokážete představit, v jaké poloze je miminko, když je ještě v teple maminčina bříška. Ležíte na boku, tělo je stočené do klubíčka a nohy pokrčené podle vaší libosti. Tuto polohu ocení i těhotné ženy.

„Spaní v poloze plodu pomáhá snižovat tlak na břišní svaly,“ vysvětluje americká gynekoložka Lisa Lindley. „Mnoho žen nám potvrdilo, že jim pozice plodu ulevila od křečí v břiše,“ potvrzuje další ženská lékařka, Jennifer Wider.

poloha plodu Foto:

 

Jakmile zaujmete polohu plodu, toto postavení (nebo spíše poležení) těla a kosterních svalů způsobuje relaxaci v oblasti břicha. Snižuje se tam pnutí, což vede k utlumení nepříjemných křečí a menší bolesti. Další výhodou je skutečnost, že jsou nohy těsně u sebe, díky čemuž se snižují šance, že by mohla unikat krev a zašpinilo by se vám vaše oblíbené povlečení. A aby chvály na tuto polohu nebylo málo, pomáhá uklidňovat a redukovat stres. A také vám pomůže zbavit se chrápání.

A jaké pozici byste se měla během menstruace naopak vyhnout? Ležení na břiše. Mohlo by to totiž vytvářet větší tlak na dělohu, proto by se více prokrvila a vy byste tak během noci více krvácela.

Co taky pomůže

Trpíte-li v období menstruace nesnesitelnými bolestmi a musíte brát prášky na jejich utlumení, zkuste je užívat už pár dní před začátkem krvácení. Kromě toho by měla pomoci i sprcha nebo koupel těsně před spaním a použití produktů s výtažky z levandule. Klidně si vezměte do postele i vyhřívanou dečku nebo termofor – ohřívací láhev, kterou stačí naplnit horkou vodou o teplotě cca 40–50 stupňů. Stejně poslouží i varný sáček se syrovou rýží, který krátce zahřejete v mikrovlnné troubě. Můžete si s jejich pomocí prohřívat nejen břicho, ale třeba i bedra.

Jak také vyřešit případný únik krve? Může vám pomoci spaní ve speciálních kalhotkách nebo těsném spodním prádle, případně i v šortkách. Může vás napadnout, že je nejjednodušší si vzít na noc tampon – to ale gynekologové příliš nedoporučují kvůli možnosti vzniku infekce.

-šp-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

jóga pms hlavní Foto:

10 jógových pozic proti menstruačním bolestem a PMS

Je prokázané, že na nepříjemnosti spojené s menstruací může být velmi účinná jóga.

Článek

Bolestivá menstruace může být spojena s nízkým sebehodnocením Foto:

Řeč těla: Co nám odkrývají menstruační potíže?

Jak ovlivňuje stav duše i naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

Článek

Menstruace ve stejnou dobu Foto:

Synchronizovaná menstruace. Mýtus, nebo skutečnost?

Když si jsou dvě ženy dostatečně blízké, sblíží se i jejich menstruační cykly...


Horoskopy 2018

reklama

reklama