reklama

Nemoc životního stylu jménem cukrovka a novinky v léčbě

Novinky v léčbě diabetu Foto:
Novinky v léčbě diabetu
Foto: thinkstock.com

Cukrovka jako celosvětová epidemie. Číslo počtu lidí s cukrovkou šplhá podle údajů Světové zdravotnické organizace ke 422 milionům a každým rokem se počet těchto pacientů zvyšuje. V roce 2040 odborníci očekávají až 642 milionů nemocných.

Prognóza pacientů s diabetem přitom není dobrá: oproti zdravé populaci mají 2× vyšší riziko úmrtí v důsledku kardiovaskulárních změn, navíc si kvůli své nemoci zkracují život v průměru o několik let a život jim komplikují další zdravotní potíže.

Cukrovka 2. typu je nejčastější metabolickou poruchou a v České republice s ní bojuje téměř 900 000 lidí. Lékaři dokonce tvrdí, že číslo je určitě ještě vyšší – hodně pacientů o své nemoci ani neví!

Častou zdravotní komplikací pro lidí trpící touto nemocí je selhání ledvin. Do této doby neexistoval na trhu lék, který léči cukrovku a zároveň chrání ledviny. Odborníci nyní ale přišli s novinkou, která řeší další komplikaci cukrovky: dokáže oddálit selhání ledvin.

Pacientům s cukrovkou k dlouhodobému udržení správné hladiny glukózy v krvi často nestačí jeden lék. To pak vyvolává potřebu užívat několik přípravků. U nové léčby jde o kombinaci dvou účinných látek s různým mechanismem účinku – empagliflozinu a metforminu – v jediném přípravku. Hlavní mise léčiva je jasná: pomoci diabetikům dosáhnout požadovaných hodnot glukózy v krvi ve velmi pohodlné formě, jakou lék s doporučeným dávkováním 2× denně jedna tabletka určená ke spolknutí určitě je.

Tento lék Empagliflozin přináší pacientovi hned několik výhod:

• snižuje hmotnost,

Novinky v léčbě diabetu Foto:

• snižuje glykovaný hemoglobin (stanovení jeho hladiny umožňuje posoudit dlouhodobou kompenzaci cukrovky, navíc umožňuje zhodnotit riziko rozvoje komplikací nemoci)

• snižuje riziko smrti z kardiovaskulárních příčin o 38 %

• snižuje riziko hospitalizací pro srdeční selhání o 35 %

• snižuje riziko smrti z jakýchkoli příčin o 32 %

• snižuje riziko postižení ledvin o 39 %

Článek

Téměř se mi nechce vycházet z domu Foto:

Nemoci, které jsou ve společnosti TABU: Máte i vy s nimi zkušenost?

Když Steve Jobs podlehl rakovině slinivky, byl to pro řadu lidí šok. Geniální IT vizionář o svém zdraví téměř nemluvil a nebyl zdaleka jediný. Své diagnózy, ať už jde o...

PR/Martina Čerňanská

Horoskopy 2018

reklama

reklama