reklama

Nový objev: Chcete zhubnout? Jezte dorty před zrcadlem!

Je libo dortíček? Foto:
Je libo dortíček?
Foto: thinkstockphotos.com

Chcete se zbavit špíčků? Server The Washington Post ví, jak na to…

Nová studie zjistila, že když se na sebe člověk dívá, zatímco konzumuje něco nezdravého, například porci čokoládového dortu, jídlo mu začne méně chutnat a nakonec ho nesní tolik, co původně chtěl.

Ata Jami, profesor marketingu z Floridské univerzity, který se zaměřuje na chování spotřebitelů a jejich rozhodování, zkusil zjistit, zda a jak ovlivní zrcadlo způsob, jakým jedí dvě skupiny studentů.

Pod záminkou chuťové zkoušky si všichni mohli vybrat mezi kouskem čokoládového dortu běžně prodávaného v supermarketu a mezi ovocným salátem. Polovina studentů pak byla náhodně usazena v místnosti se zrcadlem, druhá polovina v místnosti, kde na sebe neviděli.

Článek

Náš mozek nám říká, co máme jíst, ale výběr pokrmů se řídí také emocemi Foto:

Jak za pomoci několika triků omezit příjem kalorií, aniž bychom si to uvědomovali!

Barva jídla, osvětlení místnosti, kde jíme, výběr správného stolu v restauraci, to vše je podle vědecké studie velice důležité.

 

Poté, co ochutnali pokrm, který si vybrali, dostali otázku, jak jim jídlo chutnalo a jestli by si dali ještě trochu. Studentům, kteří seděli před zrcadlem, chutnal dort méně než těm, kdo se neviděli. U studentů konzumujících ovocný salát podobný rozdíl studie nezjistila.

"Nechcete se vidět při konzumaci nezdravého jídla, protože to neodpovídá pravidlům zdravé stravy," řekl Jami. A tento rozpor znamená, že se lidé necítí příjemně, i když si sami neuvědomují proč. "A protože si neuvědomují, proč se necítí dobře, napadne je, že něco není v pořádku se samotným jídlem. Hledají nějaký vnější faktor, kterému by mohli připsat vinu za to, že nemají dobrý pocit," dodal.

Článek

Nestačí jen naskládat nějaké jídlo do krabiček. Je potřeba nad tím i trochu přemýšlet. Foto:

Krabičková dieta podomácku: Připravujte si jídlo do práce a hubněte

Krabičkové diety mají úspěch už léta. Díky nim máte jídlo pod kontrolou, nehladovíte a ani se nepřejídáte. A teď si to můžete dopřát i doma – stačí jednoduchá pravidla,...

 

Může tedy umístění zrcadla v domě pomoci zbavit se konzumace nezdravých pochutin? Jami si myslí, že  ano. Lidé podle něj můžou zrcadla pověsit třeba do kuchyně, kde je pohled na sebe samotné může v poslední chvíli přimět sáhnout raději po jablku než po sáčku se smaženými bramborovými lupínky.

Také restaurace by mohly tímto způsobem povzbudit strávníky, aby si raději vybírali zdravější varianty nabízených pokrmů. A pokud bude mít restaurace vyšší procento zisku na salátech než na dekadentních dortících, tím lépe.

Zdroj: ČTK

Jste na dortíčky, čokoládu nebo spíš na něco slaného? Foto:

Horoskopy 2018

reklama

reklama