reklama

ONLINE CHAT s gynekoložkou: Jak vybrat vhodnou antikoncepci?

Dnes máte možnost poradit se se zkušenou gynekoložkou Foto:
Dnes máte možnost poradit se se zkušenou gynekoložkou
Foto: Thinkstock

Při volbě té nejvhodnější antikoncepce má žena na výběr z celé řady možností. Pokud uvažuje o antikoncepci s hormony, může volit mezi několika různými formami aplikace. Nejrozšířenější jsou tabletky, dále pak náplasti, vaginální kroužky, injekce či hormonální nitroděložní tělíska.

Trendem posledních let je v této oblasti antikoncepční náplast, kterou si uživatelka jednou týdně nalepí a hormony se začnou vstřebávat přes pokožku. Je určená pro aktivní ženy, které chtějí být spolehlivě chráněny po celý týden, kdy mají náplast aplikovanou. Výhodou této metody je, že hormony jsou dávkovány rovnoměrně a organismus není vystavován jejich výkyvům. Hormony putují rovnou do krve, proto je tato metoda mnohem šetrnější k trávicímu traktu, je vhodná i pro osoby s intolerancí laktózy a vstřebávání látek neohrozí případné zažívací potíže.

„Transdermální antikoncepce je moderním trendem, který vyhovuje ženám s aktivním způsobem života. Jedná se o spolehlivou a vysoce účinnou metodu, která uživatelkám přináší řadu výhod,“ říká gynekoložka MUDr. Kamila Nouzová.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné antikoncepce? Zaujala vás antikoncepční náplast nebo jiný druh moderní antikoncepce a nevíte, zda je pro vás vhodný? Poraďte se o tom s odbornicí, gynekoložkou MUDr. Kamilou Nouzovou z pražské soukromé ordinace ProfiGyn, s.r.o..

Své otázky můžete psát ZDE.

Pokud přece jen dojde k nehodě a běžně používaná, ať už hormonální, či nehormonální antikoncepce selže, nebo dokonce pár žádnou nepoužije, existuje ještě další záchrana – pohotovostní „pilulka po sexu“. Používá se v případě nouze po nechráněném pohlavním styku, aby se včas zabránilo otěhotnění.

Mezi nejpoužívanější metodu pohotovostní antikoncepce patří pilulky Escapelle a Postinor s možností užití do 72 hodin po nechráněném sexu. Díky nim mají uživatelky 99% jistotu, že neotěhotní, protože pilulky zabraňují početí dříve, než k němu dojde. Především brání uvolnění vajíčka z vaječníku (nedojde k ovulaci) za pomoci hormonu zvaného levonorgestrel, což je stejný hormon, který se běžně používá i v jiných antikoncepčních pilulkách. Čím dříve po nechráněném styku pilulku žena užije, tím bude účinnější. Nejedná se však o metodu pravidelné antikoncepce, proto by se měla užívat jen zřídka a opravdu jen v případě nouze maximálně jednou během jednoho menstruačního cyklu.

 

 

Kamila Nouzová Foto:

MUDr. Kamila Nouzová, specialistka v oboru gynekologie a porodnictví, se věnuje svým pacientkám od roku 1993. Získanou praxi po I. atestaci uplatnila v nestátním zdravotnickém zařízení GynCentrum v Praze 9, kde strávila 14 let. V polovině roku 2011 zahájila provoz gynekologické ordinace v nestátním zdravotnickém zařízení Remedis, s.r.o. v Praze 4. Od 1. 1. 2014 pokračuje v ambulantní gynekologii a péči o těhotné ve vlastní ordinaci ProfiGyn, s.r.o.                                                                                                                                                                                                                     

Na vše kolem antikoncepce se můžete zeptat MUDr. Kamily Nouzové, která na vaše otázky bude odpovídat v úterý od 18 do 19 hodin. Využijte této příležitosti a posílejte už teď své dotazy přes následující odkaz:

Chat

Potřebujete poradit s vhodnou antikoncepcí? Poraďte se s odbornicí. Foto:

ONLINE CHAT: S gynekoložkou MUDr. Kamilou Nouzovou

Na vaše dotazy bude odpovídat gynekoložka MUDr. Kamila Nouzová z pražské soukromé ordinace ProfiGyn, s.r.o.

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Chcete otěhotnět? Počítejte s tím, že to po vysazení antikoncepce hned nepůjde. Foto:

Co se stane, když vysadíte antikoncepci?

Jak tělo reaguje na to, když vysadíte antikoncepci? A jak dlouho u ženy trvá, než po vysazení antikoncepce bude mít šanci otěhotnět?

Článek

Chceme si užít milování bez starostí Foto:

Antikoncepce po čtyřicítce: V čem je jiná?

Co se týče antikoncepce, jsou potřeby žen okolo čtyřicítky a puberťaček jasně odlišné. V jednom se ale obě skupiny shodnou – chtějí co nejšetrnější, nejbezpečnější a...

Článek

Máte lehké nožky? Foto:

Hormonální antikoncepce a křečové žíly. Jde to dohromady?

Hormonální antikoncepce je v České republice velmi rozšířená. Odhaduje se, že ji užívá každá druhá žena v plodném věku. Koluje kolem ní mnoho mýtů, jedním z nejčastějších...

Horoskopy 2018

reklama

reklama