reklama

Pozor na pití koktejlů na slunci! Můžete dopadnout takto!

Reakce, která vám může způsobit ošklivé popáleniny Foto:
Reakce, která vám může způsobit ošklivé popáleniny
Foto: archiv Instagram.com

Bohužel se v poslední době množí případy ošklivých popálení, které mohou vzniknout, například když si dopřáváte určitý druh koktejlů a vystavujete se při tom přímému slunci.

Jedná se o reakci na citrusové plody, v těchto případech většinou na limetkovou šťávu spojenou s UV zářením. Chápeme, že je to super, lehnout si pláž nebo k bazénu či na terasu a dopřávat si požitek z osvěžujícího nápoje.

Může u vás ale dojít k reakci jako je phytophotodermatitis. Ta vzniká, když UV záření dopadá na kůži člověka, který přišel do styku s alergeny některých rostlin, zeleniny, nebo ovoce.

Nejčastější případy jsou spojené s limetkou, protože k létu přeci patří Margarita (koktejl z tequilly, pomerančového likéru a limetkové šťávy).

Ale i další citrusové plody, celer, pastinák, kopr, petržel, a některé kvetoucí rostliny mohou za to, že se vám udělají ošklivé puchýře.

Reakce, která vám může způsobit ošklivé popáleniny - Obrázek 4 Foto:

Jediný způsob, jak tomu zabránit je důkladné omytí jakékoliv oblast, která byla ve styku s touto pochybnou flórou. Může to znít jako paranoia, ale chcete zažít tuto bolestivou reakci z chemického popálení? Nevěříte nám? Podívejte se na tyto obrázky, které mluví za vše!

Šťastné léto, přátelé!

Reakce, která vám může způsobit ošklivé popáleniny - Obrázek 1 Foto:

Další články pro vás:

Článek

Čajíček osvěží! Foto:

Co vás v horku osvěží víc než chladné nápoje? Budete překvapeni

Zapomeňte na zmrzlinu, vychlazenou limonádu nebo vodu s ledem. V horku vás paradoxně mnohem lépe ochladí něco úplně jiného.

Článek

7 zrádných nápojů, které byste neměli pít, protože mají spoustu kalorií  Foto:

7 zrádných nápojů, které byste neměli pít, protože mají spoustu kalorií

Všichni víme, že nejzdravější je pít čistou nesycenou vodu nebo zelené či ovocné čaje. Ne vždycky se nám ale chce pít jen vodu nebo čaj, především večer, když vyrážíme za...

Horoskopy 2018

reklama

reklama