reklama

Proč toužíme po nezdravém jídle, když jsme opilí?

Alkohol a tučné jídlo... Foto:
Alkohol a tučné jídlo...
Foto: thinkstockphotos.com

Také to znáte, přijdete v náladě po několika skleničkách a „vyžrali“ byste ledničku… I když jste se celý den drželi, dali si předsevzetí, že se budete hlídat a budete jíst střídměji. A proč to tak je? Je to zcela prosté…

Alkohol narušuje sebekontrolu – je pak těžší odolávat tučnému jídlu. Dokonce povzbuzuje chuť k jídlu a snižuje inhibiční kontroly, odhalila nedávná studie.

Účastníci dostali koktejl s vodkou anebo placebo, které se „tvářilo“ jako alkohol. Byli požádáni, aby se po jeho vypití účastnili řady testů, včetně testu chuti. Ti, kteří pili alkohol, jedli více než ostatní. To naznačuje, že alkohol snižuje kontrolu… Měli chutě na jídlo, které normálně ani moc „nemusí“ a nevyhledávají.

Určitě jste to zažili… Ráno se probudíte s „opičkou“, hlava bolí, a když otevřete oči, váš pohled padne na byt, kde jsou poházené obaly od jídla z fast foodu, které jste si po cestě domů koupili. „To není možné, tohle jsem opravdu včera v noci všechno snědl?“

Realita je taková, že i druhý den po flámu budete mít chuťna pizzu, kebab nebo mastný hamburger a hranolky, na vině je kocovina.

Nová studie ukázala, že alkohol a tučné jídlo jsou velice úzce propojené. Odhalil to výzkum University of Liverpool.

Alkohol a mastné jídlo... - Obrázek 2 Foto:

Alkohol povzbuzuje chuť k jídlu a snižuje naši inhibiční kontrolu, je daleko těžší odolat chutím, tvrdí vědci.

Takže my za to vlastně vůbec nemůžeme, že se po návratu z restauračního zařízení přežíráme a ráno zeje naše lednice prázdnotou :-)

Na závěr vědci uvedli, že tato zjištění ukazují na konzumaci alkoholu jako na přispěvatele váhového přírůstku.

Pokud jste se tedy rozhodli shodit nějaké to kilo, nesmíte u toho pít alkohol, ten by totiž mohl zapříčinit, že vaše předsevzetí vezme brzy za své. Rozhodně nebudou vaše chuťové buňky prahnout po zeleninovém salátku!

Nemluvě o tom, že v alkoholu samotném je dost cukru, takže se při redukci váhy nedoporučuje…

Horoskopy 2018

reklama

reklama