reklama

První chuť nového dne: Proč se nevzdávat snídaně?

První chuť nového dne Foto:
První chuť nového dne
Foto: istockphoto.com

Ráno obvykle už s určitostí víte, co vás během dne čeká a jaký bude váš program. A podle toho by měla vypadat vaše snídaně. V klidu si sedněte a první jídlo dne si náležitě vychutnejte.

Den v poklusu

Dnes musíte být na mnoha místech, zařídit hodně věcí, a tak nevíte, kdy se vám podaří si v klidu sníst další jídlo… Na snídani tedy potřebujete zejména sacharidy, které vám dodají dostatek energie na dlouhou dobu. Proto si ráno dejte celozrnné pečivo nebo müsli, protože jsou také bohaté na vlákninu, která vám dodá pocit sytosti. Takže než zase pocítíte hlad, stihnete toho spoustu vyřídit. Určitě nezapomeňte ani na čerstvé ovoce.

Den v soustředění

Je před vámi důležitá výzva? Máte zkoušku nebo důležitou poradu? K snídani si dejte bílkoviny (jogurt, vejce, tvaroh), které zlepšují koncentraci. Potřebujete také hořčík zlepšující práci mozku. Mezi potraviny s vysokým obsahem hořčíku patří zejména luštěniny, špenát, mák, kvasnice nebo ořechy, velmi vysoký obsah hořčíku má i káva.

Den bez pohybu

Jestli většinu dne strávíte vsedě (nebo ve stoje), měla byste organismu dodat hodně draslíku, který pomáhá odstraňovat přebytek vody z těla, což zabraňuje otékaní nohou a nepříjemným křečím svalů. Nejbohatší na draslík jsou banány, sušené meruňky, brambory, pomerančový džus, libové maso, luštěniny a mléko.

Proč se vyplatí nevynechat snídani?

Dodává energii po nočním půstu

Poslední jídlo jste jedla před 8–12 hodinami. Jestli organismu rychle nedodáte palivo, ztratíte síly, budete slabá a unavená. Kromě toho bude trpět váš žaludek, protože i když zapomenete na snídani, organismus bude vylučovat trávicí šťávy. Nevyužité podráždí žaludeční sliznici a to vede k vředům.

Probouzí mozek

Bez snídaně nebudou mít vaše šedé buňky sílu, aby pracovaly. Díky jídlu se vyhnete ospalosti a podráždění.

Pomáhá udržet linii

Myslíte, že rychleji zhubnete, když se vzdáte snídaně? Je to přesně naopak! Pokud ráno nic nesníte, za několik hodin vás přepadne velký hlad, takže sáhnete po nezdravém a kalorickém dortíku.

Přečtěte si také:

Článek

Energie pro vaše šedé buňky Foto:

Energie pro vaše šedé buňky. Jste si jistá, že jíte správně?

Mozek je dokonalý stroj! Je to základní prvek vaší nervové soustavy. Kromě toho spotřebuje ohromné množství energie, kterou bohužel nedokáže skladovat. I když mozek...

Článek

Zkuste využít i to, co jinak nejíte Foto:

Chcete zhubnout? Zkuste jídelníček, který nastartuje spalování

Taky byste si přáli mít po ruce někoho, kdo vám bude přesně říkat, co a kdy máte jíst, a kila půjdou dolů? Nikoho takového pro vás momentálně nemáme, ale poradíme vám s...

(leo)

Horoskopy 2018

reklama

reklama