reklama

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s prostatou?

Chodí váš muž často na záchod? Foto:
Chodí váš muž často na záchod?
Foto: iStock

Jak ovlivňuje stav duše naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Prostata, neboli předstojná žláza, je součástí mužského pohlavního ústrojí. Sekret této žlázy je součástí spermatu a připojuje se k produktům varlat, nadvarlat a semenných váčků při ejakulaci. Prostata, pokud je na tom muž zdravotně dobře, je velká asi jako vlašský ořech a váží zhruba 20 gramů. Prostata je v těle vklíněná do prostoru mezi stydkou kostí a konečníkem, je umístěna pod močovým měchýřem a jako prstenec obkružuje močovou trubici. Zvětšená prostata tak ovlivňuje, neboli ztěžuje močení.

Jaké jsou duševní příčiny potíží s prostatou?

Prostata představuje mužský princip. Jsou to všechny mentální obavy oslabující mužství. Muž kapituluje na své mužství. Vše je spojeno i se sexualitou, se sexuálním tlakem a muž se cítí být vinen. Potíže jsou spojeny i s pocitem, že muž stárne.

Dalším faktorem onemocnění prostaty je sexuální neúměrnost a hledání stále nových žen. Pokud muž vyhledává další ženy a má častý sex s jinými ženami, mohou ho v pozdějším věku zastihnout problémy s prostatou. I silné sexuální představy o jiných ženách mohou postupně přinášet potíže s prostatou.

Položte si následující otázky:

Umí se váš muž radovat? Bojí se budoucnosti? Má pocit, že už není schopen být mužem? Jak vnímá své mužství? Má častý sex s jinými ženami?

Jak k nám problémy s prostatou promlouvají?

Časté močení, zánět, zbytnění prostaty, adenom prostaty, problémy s prostatou a varlaty.

Jak si vyléčit problémy s prostatou?

Váš muž by měl pracovat na sebelásce a snažit se vnímat sebe jako muže plného mužství a posilovat své mužství. Dodržovat věrnost své ženě a krotit i své sexuální představy s jinými ženami.

Na fyzické úrovni je vhodným prostředkem úprava stravy a přidání pohybu do života. Ve stravě je dobré doplnit zinek, omezit maso, nejíst sladkosti, omezit sůl a přizpůsobit jídelníček. Pomůže pohyb na čerstvém vzduchu a chození.

Afirmace pro léčbu: „Pěstuji sebelásku a spokojenost se sebou i svým životem.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová deník koučky nový Foto:

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Článek

Někteří lidé si nedokáží dojít na záchod ani u přátel nebo příbuzných Foto:

Pomoc, nemůžu se vyčůrat aneb Když máte stydlivý měchýř

Jdete na drink a před odchodem domů si odskočíte. Samozřejmost? Jak pro koho. Až čtrnáct procent lidí, ve valné většině mužů, si na veřejných toaletách prostě nedojde. A...

Článek

Nechce jít na vyšetření? Tak ho tam prostě odveďte Foto:

Hlídejte si svého muže. Můžete mu zachránit život!

Karcinom prostaty patří k nejčastějším zhoubným onemocněním u mužů a je jednou z nejčastějších příčin úmrtí, zejména u mužů ve věku nad 50 let. Lze ho úspěšně léčit, pokud...


Článek

Zánět může být následkem prostydnutí nebo i dlouhodobých psychických problémů Foto:

Řeč těla: Co nám odkrývají problémy s močovým měchýřem?

Jak ovlivňuje stav duše i naše tělo? Objevte tajemství psychosomatiky.

Článek

Překyselení si způsobujeme špatným jídlem, ale jídlem se ho také můžeme zbavit.  Foto:

Prevence vzniku rakoviny? Zkuste se „odkyselit“

Existuje souvislost mezi obsahem kyselin v těle a rakovinou? Podle několika studií se nádorovým buňkám daří ve velmi kyselém prostředí.

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


Save

Horoskopy 2018

reklama

reklama