reklama

Sedmero (ván)očních pohrom

Vánoce jsou opět za dveřmi a nejen děti se už nemohou dočkat těch vytoužených chvil radosti, hojnosti a rodinného štěstí. Jenže! Stačí poměrně málo a tento očekávaný duševní balzám se zvrtne v nefalšované peklo na zemi. A řeč není pouze o tradičních kapřích kostech v krku, vznícených vánočních stromcích či karambolech na sáňkařském svahu. Své by o tom mohli říct například oční lékaři.

1) Vánoční stromeček

Jednoznačně největší hrozba celých Vánoc. Tisíce ostrých jehlic je dychtivě připraveno na moment, kdy si z blízka přivoníte k opojné vůni borovice, a našponovaná větev vám během vteřiny poškrábe rohovku.

Názor lékaře: „Poranění ostrým předmětem je velmi nebezpečné a zasažení oka jehlicí ze stromu zvlášť, protože může vést k dlouhodobým problémům v podobě zánětu rohovky. Poraněné oko vykapejte sterilizujícími očními kapkami a vyhledejte lékaře. Pokud se vám jehlice do oka zapíchne a zůstane v něm, nikdy se nesnažte vyjmout ji z oka sami. Zasažené oko pouze překryjte sterilním obvazem nebo kapesníkem a vyhledejte lékaře,“ radí MUDr. Eva Jerhotová z oční kliniky DuoVize.

Horoskopy 2018

reklama

reklama