reklama

Spíte tak dlouho jako průměrný Čech?

Sladké sny! Foto:
Sladké sny!
Foto: thinkstock.com

Češi spí v průměru sedm a čtvrt hodiny. Je to dost, nebo málo?

Češi v současné době spí v průměru sedm a čtvrt hodiny. Největšími spáči jsou mladí lidé, naopak nejkratší dobu spánku mají lidé ve věku mezi 45 až 54 lety. Vyplynulo to z průzkumu agentury ppm factum, která jej provedla mezi tisícovkou respondentů ve věku 15 až 85 let.

Sedm až osm hodin spí denně podle průzkumu 59 procent občanů, méně než sedm hodin spí čtvrtina lidí a 14 procent obyvatel devět a více hodin. Nejméně nespavců je přitom mezi těmi, kteří bydlí v městech nad 100 000 obyvatel. V těchto městech je současně téměř dvakrát více lidí, kteří prospí devět a více hodin, než v malých obcích.

Článek

Usínáte během dne únavou? Foto: thinkstock.com

Spíte každou noc méně než 8 hodin? Víme, co vám hrozí

Spíte každou noc méně než 8 hodin? Víme, co vám hrozí

Z hlediska věku respondentů po téměř osmi hodinách spánku vstávají lidé ve věku 15 až 24 let, naproti tomu nejméně, v průměru necelých sedm hodin, spí Češi ve věku 45 až 54. U starší generace se pak průměrná délka spánku prodlužuje. Starší 55 let opět spí přes sedm hodin a v důchodovém věku je to v průměru sedm hodin a 20 minut. Tři z deseti důchodců ale mají maximálně šestihodinový spánek, doplnili autoři průzkumu.

Článek

Je toho na mě moc! Foto: thinkstock.com

Vyhořelá na všech frontách, doma i v práci! Co s tím?

Nakládáme si toho na bedra příliš. Najednou pohár přeteče a něco se v nás zlomí.

U žen se délka spánku mírně zkracuje s přibývajícím věkem, a to od raného mládí až do důchodu. Po dovršení 65 let se jim skokově prodlouží. Naopak mužům se postupně zkracuje spánek do čtyřicítky, kolem pětačtyřicítky se to zlomí a téměř každý druhý muž ve věku 45 až 54 let spí maximálně šest hodin. Kolem pětapadesáti let muži začínají znovu déle spát, uvedlo ppm factum.

Zdroj: ČTK

Horoskopy 2018

reklama

reklama