reklama

Trápí vás vleklá nemoc? Zkuste přenos energie

Nechte na sebe působit energii Foto:
Nechte na sebe působit energii
Foto: istock.com

Přenosy energie dotykem dlaní jsou stále kontroverzní metodou zpochybňovanou lékaři, na druhé straně si hodně lidí pochvaluje jejich pozitivní účinky. Výhodou určitě je, že se jimi nedá ublížit...

S tím, že léčivá i životní energie proudí v našem těle podle určitých zásad, pracuje hlavně „východní“ medicína. Podle ní máme v těle sedm míst, kde se vyskytují takzvané hlavní čakry. Ty lze meditací a duchovním cvičením posilovat a udržovat ve správné kondici. Problém je, že ne každý zvládne pracovat se svou myslí a tělem tak, aby to bylo opravdu efektivní.

Prakticky to samé platí o známé japonské metodě Reiki, až na to, že kdo se jí intenzivně věnuje, může po „zasvěcení“ mistrem, který se dostal až na čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň, léčit jiné. Poněkud zvláštní je, že podle ní se energie nemusí předávat přímo na místo, kde člověk cítí problém, ale kamkoli do těla a ona si pak sama najde cestu, kudy a kde má působit.

Tělo je nejlepší lékař

Terapeut Jan Jandák, který se přenosům energie už léta věnuje, sice tyto metody a jejich účinky nezpochybňuje, tvrdí ovšem, že Asiaté, kteří je vynalezli a používají, jsou geneticky někde jinde než my, Evropané. "Mají třeba mnohem menší výskyt rakoviny, cukrovky, infarktu, mozkových příhod, dožívají se podstatně vyššího věku. I stravování je odlišné, maso, kromě rybího, v podstatě nejedí, takže netrpí tolik obezitou," upozorňuje.

To je i důvod, proč východní medicína na spoustu lidí nezabírá tak, jak by měla. Co z ní ovšem stoprocentně platí i na nás, jsou její tisícileté zkušenosti o fungování lidského těla, které je podle ní nejlepším lékařem. Spoustu nemocí zvládne naše tělo samo, jen potřebuje impulz. Právě k tomu slouží přenos energie. Podstatná je i vzájemná provázanost orgánů a funkcí. To, že se potíže často objeví úplně někde jinde, než opravdu vznikají.

Varovné signály

"Přišel za mnou člověk, že ho trápí úporné křeče v břiše a lékaři si o něm myslí, že je hypochondr, protože se při žádném vyšetření na nic nepřišlo. Příčinou přitom byla zablokovaná páteř. Po jejím uvolnění potíže ihned pominuly. V těle totiž všechno souvisí se vším. Ani nemoc nevznikne náhle. V člověku zraje delší čas, vysílá varovné signály, ale ten je přehlíží nebo zlehčuje, až se pak takzvaně ucho utrhne," tvrdí Jan Jandák.

Zdrojem silné bolesti může být i banalita, třeba obyčejná amalgamová plomba, nemocný, nebo naopak špatně vytržený zub. Zjistit pravý původ bolesti je ta nejobtížnější část práce terapeuta, který pracuje s energií. Pak přijde ta snadnější, kdy problém dotykem ruky na přesně dané místo odstraňuje. Teplo, které z ní vychází, je příjemné. U citlivých jedinců ale může přerůst až v pálení, to se musí pak přísun energie ubrat.

Vzpomínky a současnost

Hodně fyzických potíží má kořeny v narušené psychice a naopak. Stres je dnes všudypřítomný a na ten pochopitelně jenom přenos energie nestačí. Musí se pak kombinovat s meditací či relaxačními technikami.

"Já jsem dříve používal hypnózu, ale hodně lidí se jí trochu bojí. Navíc je často nadbytečná. Stačí lehce aktivovat podvědomí, aby se klient zcela uvolnil, měl sice zavřené oči, ale byl „vzhůru“ a mohl je otevřít, kdykoli chce. Pak s ním procházím celý život, od první vzpomínky po současnost. Vždy najdu spouštěč, který způsobil psychický blok. A ten může přetrvávat i celá desetiletí. Hlavně duše dětí je křehká nádoba a k jejímu poškození stačí jen velmi málo. Na traumatický zážitek se pak společně podíváme z dnešního pohledu. To většinou stačí, nemá cenu se hrabat zpátky v minulosti. Vše ukončí krátký přenos energie z ruky položené na hlavě," uzavírá Jan Jandák.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Potřebujete ulevit od stresu a získat duševní pohodu? Foto:

Potřebujete ulevit od stresu a získat duševní pohodu? Víme, jak na to

Potřebujete uklidnit mysl, získat duševní pohodu a eliminovat stres? Inspirujte se 10 technikami, které vám pomohou získat zpět ztracený klid a celkově zpomalit životní tempo.

Článek

Aby záda nebolela Foto:

Aby záda nebolela: pravidla pro každý den

Celé dny sedíme u počítače a doma pak sledujeme sociální sítě. To rozhodně není nic, co by prospívalo páteři. Jak ji udržet zdravou?

Článek

Točí se vám hlava a nevíte proč?  Foto:

Točí se vám hlava a nevíte proč? Na vině může být i ucho!

Závrať je hodně nepříjemná záležitost. Najednou se s vámi začne motat celý svět a můžete se i zranit...

Jan Janula

Horoskopy 2018

reklama

reklama