reklama

Úsměv, prosím! Za tohle vděčíme smíchu

V partě s kamarádkami může být pěkně veselo.  Foto:
V partě s kamarádkami může být pěkně veselo.
Foto: Thinkstock

Říká se, že smích je nejlepší lékař. Čemu všemu úsměv od ucha k uchu prospívá a co dokonce léčí? Budete opravdu příjemně překvapena, jaké příznivé účinky má toto (ne)všední gesto. Naordinujte si proto každodenní porci smíchu a vyzrajte levně a zábavně na všechny strasti života.

Alarmující je zjištění, že děti se v průměru smějí až 100x více než dospělí. V tomto bychom si od nich měli vzít příklad a naučit se brát život s lehkostí a úsměvem na tváři. Snažte se proto co nejvíce času trávit se svými potomky a nechte se od nich nakazit!

Vaše duše zajásá

Napumpujte psychiku řádnou dávkou radosti a beze studu se hlasitě zařehtejte. Právě v tomto okamžiku dá mozek pokyn a hormony štěstí na vás doslova a do písmene zaútočí. A přesně to se projeví báječnou náladou a jiskrou v oku. Schválně, kdy naposledy jste se opravdu pořádně zasmála? Že si nedokážete vzpomenout? Zkuste to napravit hned teď.

Optimisté jsou nejen mnohem šťastnější, ale především jsou ušetřeni nepříjemných zdravotních komplikací. Ze všech stran slýcháme, že je prevence důležitá, proto zapomeňte na předražené koktejly zdraví a raději se od srdce zachechtejte.

Chechotem na správné zažívání

Trápí vás těžkosti spojené s nefunkčním trávením, nadýmáním či nepravidelnou stolicí? Bylo zjištěno, že nic tak dokonale nestimuluje střeva a celý zažívací systém, jako právě smích. Není báječné si tímto způsobem dopomoci nejen k dobré náladě, ale především k harmonizaci těla bez tabletek?!

Článek

Abychom dobře trávili, musíme být v pohodě Foto:

Trápí vás zažívání? Pomůže vám jóga

Nedejte na reklamy. Máte-li problémy se zažíváním, nepotřebujete jogurt nebo dokonce projímadlo. Stačí si zacvičit.

Stopněte rakovinné bujení

Halasný smích dělá naše tělo odolným proti nájezdu infekcí a bakterií, navyšuje imunitu a prý dokáže vytvořit armádu buněk, které jsou schopny zneškodnit vznikající nádor.

Elixír mládí

Ani sebelepší krém proti vráskám nezmůže tolik jako smích. Díky němu totiž zapojíme do činnosti všechny obličejové svaly a právě tato rozcvička oddaluje rozvoj vrásek.

Vemte si příklad z dětí. Ty se smějí 10x více, než my dospělí Foto: Vemte si příklad z dětí. Ty se smějí 10x více, než my dospělíFoto: Thinkstock

Úsměvné informace, které musíte znát

Nejvíce se smějí Španělé, Italové a Řekové. Právě na jihu se potkáte se smíchem na každém kroku. Zato na severu s úsměvy šetří.

Lidé, kteří se více smějí, mnohem lépe navazují vztahy a přátelství.

Dlouhověkost má také co do činění s psychikou a optimismem – a bránou k tomu všemu je právě úsměv.

Smích je to nejlepší antidepresivum světa, ničí stres a navozuje pocit pohody.

Smíšci prý mají mnohem zdravější zuby. Díky zvýšené produkci slin, které vznikají při smíchu, se minimalizuje vznik zubního kazu.

Článek

Zářivě bílý úsměv po domácku? Jde to! Foto:

Zářivě bílý úsměv po domácku? Jde to!

Není čištění jako čištění. Bezcílné pohyby kartáčkem v ústech vám zdravé a bílé zuby nezajistí. Co tedy dělat, aby návštěva zubaře nebyla noční můrou?

 

len

 

 

 

 

 

Horoskopy 2017

reklama

reklama