reklama

Ženy potřebují více spánku než muži. Víte proč?

Ženy potřebují více spánku než muži. Víte proč? Foto:
Ženy potřebují více spánku než muži. Víte proč?
Foto: thinkstock.com

Dospělý člověk potřebuje asi 6–8 hodin spánku, aby se jeho tělo zotavilo z únavy a přepracování z běžných každodenních aktivit. Ale je rozdíl, zda se jedná o muže či ženu. Ženy totiž potřebují o trochu spánku více a my vám prozradíme, proč tomu tak je.

Většina z nás, zaměstnaných žen/ matek, musí jet na plný plyn už od rána. Při přípravě snídaně plánujete celodenní rozvrh pro celou rodinu, do toho připravujete svačiny, oblékáte sebe i děti, pak do práce, po práci s dětmi na jejich kroužky a tak pořád dokola. My ženy máme ten úžasný talent dělat více věcí najednou. A také jednoduše musíme. To ale samozřejmě vede k dřívější únavě a nevyhnutelně i stresu, pokud si nedopřáváme dostatek odpočinku a spánku

Studie v Británii na Loughborough University ukázaly, že čím více zaměstnáváme mozek během dne, tím více času potřebujeme na regeneraci v podobě spánku. Zároveň také studie dokázaly, že ženský mozek funguje mnohem složitěji než mužský, jelikož ženy mají tendenci dělat a soustředit se na více věcí najedou, a tím pádem potřebují více spánku.

Článek

Chování kterého zvířete připomíná váš spánek?  Foto:

Spíte jako medvěd, delfín, vlk nebo lev? A jak to ovlivňuje vaše zdraví?

Co můžete udělat pro to, abyste dokázali být během dne co nejvíc plni energie a zároveň vytěžili z času, kdy spíte, maximum? A v jaké části dne byste měli být fyzicky...

Aby se ženský mozek stihl vypořádat s celým dnem, potřebuje v průměru o 20 minut více než ten mužský.

Méně odpočinku má větší dopad na zdraví u žen nežli u mužů. Například kardiovaskulární nemoci, cukrovka, stres nebo pocity úzkosti se objevují více u žen s nepravidelným režimem spánku či při jeho nedostatku.

A co z toho tedy plyne? Milé dámy, stačí vám jen dvacet minut spánku navíc, abyste mohly být tou skvělou ženou, kterou všichni tak dobře znají a milují. Takže si dneska nastavte budík o dvacet minut později. Věda to doporučuje!

Horoskopy 2018

reklama

reklama