zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Blíží se červnové novoluní ve znamení Raka. Čím bude výjimečné?

Novoluní
Autor: iStock Novoluní
Anna Kopečková , Vydáno: 18.06.2020
21. června nastane již šesté letošní novoluní. Nový měsíc s sebou vždy přináší nové začátky a skvělé příležitosti. Červnové novoluní bude výjimečné jednak tím, že bude ovlivněno stejným znamením jako to červencové, a dále ho ovlivní jedno z nejhlubších zatmění Slunce v tomto století.

reklama

Červnové novoluní přichází den po letním slunovratu, během něhož Slunce vstupuje do pečujícího a velmi intuitivního znamení Raka. Bude také doprovázeno jedním z nejhlubších prstencových zatmění Slunce v tomto století. To bohužel nebude viditelné z našeho území (bude možné ho pozorovat pouze ve velmi úzkém pásu nad centrální Afrikou, Arabským poloostrovem, Indií, Nepálem a Čínou), nicméně z astrologického hlediska může do novoluní vnést změny, které se zpočátku mohou zdát nepříjemné, ale nakonec povedou k zlepšení celkové situace a ovlivní náš život na dlouhou dobu. Měli bychom  mít ovšem na paměti, že ve dnech kolem zatmění Slunce, přibližně dva dny předtím a dva dny po něm, není dobré dělat důležitá rozhodnutí, neboť některé důležité informace mohou zůstat v tuto dobu skryté.

Červnové novoluní nastane přesně 21. června ráno v 8 hodin a 41 minut. Obecně je prvních 12 až 24 hodin novoluní ideálním časem, kdy můžete využít energii Měsíce a zkusit nové věci, započít něco nového. Tato energie se pak bude projevovat během následujících 28 dní. Rozlučte se s minulostí a plánujte budoucnost. 

Domov a rodina na prvním místě

Tentokrát se novoluní bude odehrávat ve znamení Raka. Zajímavé je, že pod taktovkou tohoto znamení bude probíhat i následující, červencové novoluní, což je celkem vzácný jev a je pro nás signálem, že bychom se měli zaměřit na „račí“ témata, kterými jsou především rodina a domov, a intenzivně se jim věnovat.

Vodní znamení Raka je velmi citlivé a vnímavé. Raci také bývají plaší, ostýchaví a často neukazují svou pravou tvář. Když vycítí nebezpečí, rychle hledají bezpečný úkryt. Bývají také dost náladoví a velký důraz kladou na rodinu a domov.

A právě tyto energie nás mohou ve dnech kolem červnového novoluní ovlivňovat. Můžeme být přecitlivělí, můžeme pociťovat touhu o někoho se starat nebo budovat stabilní bydlení a bezpečný domov. Pokud stále nemáte místo, kde byste se cítili dobře, využijte příznivých energií kolem novoluní a zkuste pro sebe najít vhodný dům nebo byt, který pro vás bude ideálním domovem. Tato konstelace také přeje rekonstrukcím, takže si klidně svůj stávající domov předělejte, aby se vám v něm žilo opravdu dobře a cítili jste, že máte pevnou půdu pod nohama a střechu nad hlavou. Jak ale již bylo zmíněno výše, v případě radikálních a důležitých rozhodnutí ještě pár dnů počkejte, až odezní vliv zatmění Slunce.

Raci také rádi pečují o druhé a období kolem novoluní bude ideální dobou pro zlepšení rodinných vztahů. Pokud máte s někým z rodiny konflikty, zkuste je v tomto období vyřešit. Udělejte jako první vstřícný krok, omluvte se, dejte vztahy s rodinnými příslušníky zase do pořádku. Jen pozor, aby vaše touha o někoho se starat nebyla přehnaná, zejména vůči dětem. Nemějte na ně přehnané nároky, a i když cítíte, že je musíte chránit za každou cenu, stačí, když jim vytvoříte určité hranice, v jejichž rámci se mohou svobodně pohybovat.

Pozor na zažívání

Raci mívají dobré zdraví a pokud onemocní, většinou to souvisí s psychikou. Citlivou oblastí Raků je trávení, zejména žaludek, také žlučník a střeva. Právě kvůli stresu často trpí žaludečními neurózami, vředy nebo poruchami metabolismu. V době kolem novoluní pracuje metabolismus mnohem rychleji. Zkuste toho využít, dejte přednost lehčí stravě a nezatěžujte zbytečně tělo těžkými jídly nebo alkoholem. Vaše tělo se díky tomu samo zbaví látek, které mu škodí. 

Související témata: novoluní 2020 , novoluní ve znamení Raka , červnové novoluní , Rak charakteristika , znamení Raka , znamení zvěrokruhu , horoskop , fáze Měíce , zatmění slunce

reklama

Přečtěte si také