Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Blíží se novoluní ve znamení Ryb: Jak nás ovlivní a jak ho můžete využít ve svůj prospěch?

Fáze Měsíce patří k nejvíce fascinujícím astronomickým jevům a kromě úplňku si zaslouží větší pozornost i novoluní, které je spojeno s počátkem nového cyklu a je příležitostí k novým začátkům. Jak nás ovlivní to, které nastane 23. února?
Vydáno: 20.02.2020
Novoluní
Autor: iStock Novoluní

Novoluní ve znamení Ryb nastane u nás 23. února v 16 hodin a 31 minut. Období od jednoho novoluní k dalšímu trvá přibližně 29 a půl dne, přičemž v každém znamení zvěrokruhu se Měsíc zdrží asi 2 a půl dne. V době novoluní v Rybách bude ve stejném znamení i Slunce. Kdo se tedy narodil ve znamení Ryb, měl by se v této době věnovat především sám sobě.

Přibližně tři dny před novoluním nastává období vhodné zejména pro meditaci, sebereflexi, uvolnění. Vše se v té době připravuje na nový Měsíc.

Jak úspěšně dosáhnout svých cílů? Využijte k tomu jednotlivé fáze Měsíce!

Jak být v životě úspěšní? Naučte se využívat jednotlivé fáze Měsíce!

Začátek něčeho nového

Obecně je prvních 12 až 24 hodin novoluní ideálním časem, kdy můžete využít energii Měsíce a zkusit nové věci, započít něco nového. Tato energie se pak bude projevovat během následujících 28 dní. Rozlučte se s minulostí a plánujte budoucnost. Novoluní je ideální příležitostí pro první rande, můžete udělat věci, které jste ještě nikdy nezkusili, něco vytvořit, napsat, zbavit se různých závislostí… Je to i vhodná doba, kdy můžete někomu pomoci, můžete se například zapojit do neziskové organizace nebo poslat nějaké charitativní organizaci peníze.

Jak využít novoluní v Rybách

Ryby jsou vodní znamení ovládané planetami Jupiter a Neptun. Je to citlivé, klidné, soucitné, duchovně založené znamení s mimořádně vyvinutou intuicí, které touží po harmonii. Využijte novoluní ve znamení Ryb k meditacím a zamyšlení, zaměřte se na své pocity a sny. Ale pozor, novoluní je také připomenutím, že byste neměli věci zbytečně odkládat a zbytečně se vymlouvat. Nestačí jen snít, je potřeba také konat. Člověk by měl odlišovat mezi tím, co je sen a co realita. Zeptejte se sami sebe, čemu ve svém životě věříte, co je pro vás v životě důležité. Soustřeďte se na své schopnosti a snažte se je vylepšit. Popřemýšlejte o tom, co musíte vy nebo vaše okolí udělat, abyste si splnili své sny, vize a cíle. A zkuste využít novoluní právě k jejich splnění. 

Blíží se úplněk. 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Úplňky v roce 2020. 10 věcí, které byste při nich (ne)měli dělat

Energetický rituál na splnění přání

Jak již bylo zmíněno výše, nestačí si jen přát, snít a čekat, až se vaše přání splní. Mělo by to být vědomé rozhodnutí, na kterém je potřeba zapracovat, něco pro to udělat. Pokud tedy chcete zapracovat na splnění svých přání, důkladně se připravte, protože je třeba vše provést v průběhu 8 až 24 hodin od okamžiku, kdy nastane novoluní. Připravte si poznámkový blok nebo alespoň kus papíru a napište na něj seznam přání. Nepoužívejte pro tento případ poznámkový blok v mobilu, ručně psané přání je nezbytnou součástí tohoto energetického rituálu. Je důležité i to, abyste použili kvalitní papír a pero nebo tužku. Vymyslete a napište několik přání, nejvýše ale deset. Pokud by jich bylo víc, energie by se zbytečně rozptylovala a nebyla tak silná. Každé přání by mělo být napsané jednou větou na jednom řádku a začínat slovem „Chci…“

Protože nastává novoluní v Rybách, měla by vaše přání být v souladu s tímto vodním znamením. Znamená to, že by se měla týkat například představivosti, touhy, vnitřního štěstí, psychické odolnosti, důvěry, duchovního uzdravení, soucitu, zbavení se bezmocnosti. Například:

  • Chci se naučit lépe řešit zmatek, který uvnitř sebe cítím.
  • Chci víc pomáhat lidem ve svém okolí.
  • Chci se zbavit závislosti na sladkostech.

Jakmile budete mít svá přání napsaná, uložte blok nebo papír na vhodné místo, které si budete pamatovat, například do nočního stolku nebo šuplíku v psacím stole.  Nezapomeňte, že všechna přání, která jste napsali, byste měli mít v úmyslu splnit nebo se o to alespoň pokusit. Třeba tím, že se zapíšete do nějakého kurzu, zkusíte se naučit meditovat, zapojíte se do práce nějaké charitativní organizace, zkusíte kurzy jógy... Až novoluní skončí, můžete se ke svým přáním vrátit, znovu si je přečíst a zrevidovat.

-jk- 

Článek je zařazen v: novoluní, úplněk, novoluní 2020, znamení Ryby, novoluní v Rybách, fáze Měsíce