zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Blíží se první novoluní v roce 2021. Jak ho můžete využít ve svůj prospěch?

Co přinese první letošní novoluní?
Autor: iStock Co přinese první letošní novoluní?
Anna Kopečková , Vydáno: 12.01.2021
Každé novoluní je počátkem nového cyklu a je příležitostí k novým začátkům. To, které nastane 13. ledna a bude posíleno zodpovědným a pracovitým znamením Kozoroha, je výborným startem do celého roku 2021. Jak nás ovlivní?

reklama

Novoluní je prvním dnem nového lunárního měsíce, a proto je spojováno s novými začátky. Jeden cyklus končí a druhý začíná. Je to výborná konstelace pro plánování, počátek nových projektů. Připomíná nám, že vždy existují příležitosti začít s novými věcmi nebo to zkusit znovu, zvláště pokud něco úplně nešlo podle plánu poprvé.

První letošní novoluní, které nastane 13. ledna přesně v 6 hodin ráno, by nám mělo připomenout, že i když rok 2020 podle většiny z nás nestál za nic, určitě nebyl promarněným rokem. Byl to rok, který nás probral z letargie, srovnal naše hodnoty, posunul naše priority a donutil nás pohlížet na věci novým způsobem. Může nás vést k zamyšlení, jak daleko jsme za posledních 12 měsíců dospěli. Zkuste to všechno využít právě při lednovém novoluní. Spíše než jet dál ve starých kolejích bychom měli přemýšlet o tom, kam se chceme posunout. Napište si plán, co chcete letos dokázat, co nového se chcete naučit, jak si představujete smysluplný život, a začněte s realizací svých záměrů. Pamatujte na to, že navzdory tomu, co vám tento rok přinese, jste dostatečně silní, abyste zvládli cokoli, co vám přijde do cesty.

Jak úspěšně dosáhnout svých cílů? Využijte k tomu jednotlivé fáze Měsíce!

Jak být v životě úspěšní? Naučte se využívat jednotlivé fáze Měsíce!

Praktický a pracovitý Kozoroh

Kozoroh je velmi trpělivý, zodpovědný, systematický, pragmatický a pracovitý. Ze všech znamení je nejpraktičtější a jako zemské znamení stojí nohama pevně na zemi. Je velmi ambiciózní, je pro něj důležité dosáhnout úspěchu a v životě to také obvykle dotáhne hodně daleko. Kozorozi jsou také velmi vytrvalí a trpěliví, nikdy nic nevzdávají. Povahou jsou to spíše introverti. Na někoho mohou působit až chladným dojmem. Ale ve skutečnosti potřebují trochu víc času, než si na věc nebo člověka udělají názor. Jakmile se ovšem rozhodnou, že jim něco nebo někdo stojí za to, je to většinou láska na celý život. 

Kozorohům vládne planeta Saturn (přečtěte si, které planety vládnou ostatním znamením). Tato planeta je spojována s překážkami, omezeními, disciplínou, autentičností a také úzkostí. Pod vlivem Saturnu se člověk bojí všeho, co je nové, a raději zůstává u toho, na co je zvyklý, co zná a co mu dává jistotu. Saturn se koncem prosince přesunul do znamení Vodnáře, kde setrvá přibližně dva a půl roku. Toto planetární postavení nás může nutit, abychom se pokusili zjistit, co nás v životě brzdí, co nám brání zkusit něco nového, ale také abychom dořešili vše, co jsme dosud odkládali a čím jsme se nechtěli zabývat.

žena černovláska

Ženy podle horoskopu: Jaké jsou ženy narozené v zemském znamení Kozoroha

Co z toho všeho plyne?

Buďte realisté

Jak již bylo řečeno, novoluní je výbornou příležitostí pro nové začátky. Pod vlivem pragmatického Kozoroha ale není dobré vrhat se do něčeho po hlavě. Kozoroh ctí časem prověřené tradice. Váš plán by měl být dobře připravený a realistický. Dobré je ukončit všechny resty z minula, zaměřit se na to, abyste v budoucnu měli dostatek financí (například zrevidovat své úspory nebo dobře investovat) a věnovat se také kariéře. Dařit by se mělo projektům, které využijí inovativní nápady, kreativitu a nové trendy.

Možná pomaleji, ale jistě

Kozoroh není sprinter, ale maratonský běžec. Místo toho, abyste se stresovali maličkostmi, zkuste se na všechno podívat z dlouhodobého hlediska. Představte si, kde byste chtěli být touto dobou příští rok. A pak se zaměřte na jednoduché a praktické kroky, které musíte podniknout, aby se tento sen stal skutečností.

Kozoroh je v astrologii představovaný mýtickou mořskou kozou, která má tělo kozy a ocas ryby. Ponořte se tedy do hlubin své fantazie a vytvořte si svůj plán pro hmotný svět. 

Naučte se efektivně nakládat s časem

Kozoroh je znamení spojované s trpělivostí, spolehlivostí, důkladností a také efektivností. Možná máte v něčem ještě rezervy, neustále nestíháte, jste z práce unavení a otrávení, nedaří se vám dobře skloubit práci a osobní život... Výraz Time Management vám možná nic neříká, ale zkuste s tím něco udělat, budete to v letošním roce potřebovat.

Buďte zodpovědní 

Kozoroh je zodpovědný a vy byste měli být také. Nejen vůči ostatním, ale i vůči sobě. I když má každý z nás spoustu starostí, je důležité, abyste o sebe víc dbali, hlavně pokud jde o zdraví. Stále trvá hrozba nákazy koronavirem, ale přesto nepřehlížejte ani ostatní zdravotní potíže, choďte na všechny preventivní prohlídky, zajděte si ke specialistovi, pokud vás něco trápí, a neodsouvejte to na později.

Pozor na klouby a vazy

Když už je řeč o zdraví, buďte ve dnech kolem lednového novoluní opatrní hlavně na kolena, klouby, páteř a páteřní svalstvo, kosti, šlachy a vazivo. Pokud se chystáte na lyže nebo sáňky, pozor na pády a úrazy a také na prochladnutí. V těchto dnech je také více než vhodné pečovat o svou pleť, kontrolovat její stav. Právě kůže nás totiž může upozornit na to, že uvnitř těla není něco v pořádku. Krémy i masti jsou v těchto dnech mimořádně účinné. Doporučuje se jakákoli péče o pohybový aparát. Choďte na procházky v přírodě, dopřejte si masáž těla, zkuste cviky na protažení páteře. Nezapomeňte ani na vhodnou výživu pro klouby. A také pečujte o své vlasy, dopřejte jim výživný zábal nebo si nechte zastřihnout konečky.

Měsíc na obloze vám napoví, co správně jíst

Hubnutí podle Luny: Řiďte se fázemi Měsíce a kila půjdou dolů

reklama

Související témata: novoluní ve znamení Kozoroha , znamení Kozoroh , astrologie , znamení zvěrokruhu , novoluní 2021 , fáze Měsíce , novoluní leden , vliv novoluní , vliv Měsíce , co dělat při novoluní

reklama

Přečtěte si také

reklama