zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co přinese červencové novoluní ve znamení Raka? Prověří naši trpělivost a vytrvalost!

Co přinese červencové novoluní ve znamení Raka? Prověří naši trpělivost a vytrvalost!
Autor: iStock Co přinese červencové novoluní ve znamení Raka? Prověří naši trpělivost a vytrvalost!
Anna Kopečková , Vydáno: 17.07.2020
20. července nastane již sedmé letošní novoluní a je výjimečné především tím, že ho bude ovlivňovat stejné znamení, jako to červnové, tedy znamení Raka. Tentokrát bude hrát i velkou roli planeta Saturn a jedna z jasných hvězd na obloze. Jak nás to vše může ovlivnit?

reklama

Každé novoluní, stejně jako úplněk, je ovlivněno astrologickým znamením, ve kterém se Měsíc právě v tu dobu nachází. To červencové se bude odehrávat, stejně jako to červnové, ve znamení Raka. Není příliš obvyklé, aby se v tomtéž roce odehrávala dvě novoluní ve stejném znamení. Červencové novoluní je tedy signálem, že bychom se měli o to více zaměřit na „račí" témata, kterými jsou především rodina a domov. 

Červencové novoluní nastane přesně 20. července večer v 19 hodin a 32 minut. Každé novoluní je ideální dobou pro nové začátky, skvělou příležitostí, kdy můžete zkusit něco nového. Energie Měsíce je nejsilnější prvních 12 až 24 hodin novoluní, ale projevuje se ještě následujících 28 dní. Pokud tedy chcete s něčím skoncovat, toužíte zkusit něco nového a váháte, kdy začít, je právě v tuto dobu ideální čas.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY BUDOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

Energie Raka

Vodní znamení Raka je velmi citlivé a vnímavé. Raci také bývají plaší, ostýchaví a často neukazují svou pravou tvář. Když vycítí nebezpečí, rychle hledají bezpečný úkryt. Bývají také dost náladoví a velký důraz kladou na rodinu a domov. A tyto energie nás mohou během červencového novoluní ovlivňovat, i když trochu jinak, než o měsíc dříve.

Zatímco během červnového novoluní bylo vhodné řešit především bydlení, domov, zapracovat trochu na zlepšení rodinných vztahů, teď v červenci bychom se měli zaměřit spíše na sebe, na své tělo. To je totiž také domovem, bydlí v něm naše duše. 

Saturn prověří naši trpělivost

Červencové novoluní nebude ovlivňovat jen energie znamení Raka, ale i planeta Saturn, která bude právě v tuto dobu v opozičním postavení k Měsíci a může vše trochu zkomplikovat. Je to planeta, která reprezentuje překážky, omezení, disciplínu, odpovědnost, povinnost a autentičnost, ztěžuje vyjádření sebe sama. Nenechte se tedy zaskočit, pokud vás během novoluní přepadne melancholie, smutek, pokud budete cítit, že jsou na vás kladeny velké nároky nebo že jsou vůči vám ostatní příliš kritičtí. Může se stát, že to, co vám obvykle jde snadno, bude tentokrát vyžadovat větší píli, odhodlání a trpělivost. Nezapomeňte ale, že díky tvrdé práci, trpělivosti a vytrvalosti můžete získat nové znalosti, dovednosti a také uznání ostatních, což vůbec není k zahození a stojí za to na chvíli zatnout zuby, vydržet to a víc se snažit.

Hvězda, která nám pomůže 

Nebude to ale jen Saturn, který nás během červencového novoluní celkem výrazně ovlivní. Úplně opačný účinek totiž bude mít hvězda Prokyon, která bude v této době nejblíže Měsíci. Možná jste o ní dosud neslyšeli, ale na obloze ji můžete dobře vidět. Je to totiž nejjasnější hvězda v souhvězdí Malého psa a osmá nejjasnější hvězda na obloze. Její vliv se může projevit neklidem, unáhleným jednáním, může nás ale také přimět k tomu, abychom byli odvážnější a schopnější realizovat své myšlenky a plány. Ničeho se tedy nebojte, pokud budete odhodlaní a vytrvalí, výsledek se dostaví.

Co z toho všeho plyne? 

Zaměřte se na základní věci, kterými jsou rodina, domov a vy sami. Ponořte se do svého nitra a zeptejte se sami sebe, zda jste šťastni s tím, co máte, a jestli vám to bude vyhovovat třeba i za pár let. Možná zjistíte, že vám spousta věcí ve vašem životě nevyhovuje, ať již v pracovním, nebo v soukromém životě. Nesnažte se ale řešit najednou všechno, co vás trápí. Vyberte si jednu věc, která je pro vás v tomto směru důležitá, a té se věnujte. Buďte trpěliví, neriskujte, nenechte se vyprovokovat a statečně bojujte. 

reklama

Související témata: novoluní 2020 , novoluní ve znamení Raka , Rak charakteristika , znamení Raka , znamení zvěrokruhu , horoskop , fáze Měíce , zatmění slunce , červencové novoluní , novoluní červenec , planeta Saturn , hvězdy , souhvězdí

reklama

Přečtěte si také

reklama