zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co přinese červencový úplněk ve znamení Kozoroha? Soustřeďte se na praktické věci!

Co přinese červencový úplněk ve znamení Kozoroha? Soustřeďte se na praktické věci
Autor: iStock Co přinese červencový úplněk ve znamení Kozoroha? Soustřeďte se na praktické věci
Anna Kopečková , Vydáno: 02.07.2020
Červencový úplněk zvaný bouřkový bude ovlivněn zodpovědným, praktickým a pracovitým znamením Kozoroha. I když by měl být emočně klidnější, může přinést i napjatější situace. Kdy přesně červencový nastane a jak nás může ovlivnit?

reklama

Červencový úplněk ve znamení Kozoroha nastane v neděli 5. července ráno, přesně v 6 hodin a 44 minut. Jeho vliv můžeme pocítit už přibližně tři dny předtím a také tři dny poté. Po rozverném červnovém úplňku ve znamení Střelce, který nás podporoval v tom, abychom si užívali života plnými doušky, vnese do našich životů řád a disciplínu. 

Bouřkový úplněk

Červencovému úplňku se podle starých indiánských tradic říká bouřkový. Indiáni dávali úplňkům taková jména, která vystihují charakteristiku daného období, a tyto názvy se u původních kmenů předávaly z generace na generaci. A protože v červenci není nouze o silné bouřky, dostal tento úplněk název podle nich. Někdy se mu také říká jelení, protože právě v tuto dobu začínají jelenům růst nové parohy. Můžete se setkat i s názvem senný, právě v červenci se obvykle suší posekaná tráva na loukách.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY NASTANOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

Úplněk ve znamení Kozoroha

I když všechny úplňky přinášejí podobné energie – změnu, podivné pocity, které mnohdy nedokážeme vysvětlit, emoční turbulenci, každý úplněk má ještě další vlastnosti, které nás různým způsobem ovlivňují a ukazují nám konkrétní oblasti, na které bychom se měli zaměřit.

Červencový úplněk bude ovlivněn trpělivým, zodpovědným, systematickým a pracovitým znamením Kozoroha. Dobrou zprávou je, že díky tomuto znamení by námi emoce během červencového úplňku neměly cloumat tak intenzivně, jako například během úplňku ve znamení Raka nebo Ryb, což jsou vodní a velmi citlivá znamení. Úplněk ovlivněný znamením Kozoroha by nám naopak měl usnadnit vypořádat se s emocemi, které právě teď zažíváme, a dokázat postavit se jim čelem. Nicméně pro Kozorohy je velmi důležité dosáhnout úspěchu. Často vidí jen svou kariéru a dosažení materiálního bohatství, a přitom přehlížejí důležitost svých vztahů. Během tohoto úplňku se tedy můžete cítit osamělejší než obvykle a určitě bude dobré na svých vztazích trochu zapracovat.

Kozoroh je znamení, které potřebuje řád, pořádek, disciplínu. Kozorozi jsou také velmi vytrvalí a trpěliví, nikdy nic nevzdávají. Pod vlivem tohoto úplňku tedy můžeme být odhodlanější, sebejistější, můžeme cítit větší touhu jít za svým vysněným cílem a také dát věci do pořádku, dokončit  a dořešit úkoly a resty z minulosti.

Bouřkový červencový úplněk
Autor: iStock Bouřkový červencový úplněk

Láska versus peníze

Přestože je Kozoroh znamení velmi praktické, překvapivě dokáže být jedním z nejvášnivějších a nejodvážnějších milovníků zvěrokruhu. Ve dnech, kdy vládnou energie Kozoroha, ale nečekejte příliš velkou romantiku. Lidé bývají v tuto dobu méně přívětiví a milí, svou touhu zaměřují spíše na peníze a kariéru, mají tendenci vyhýbat se manželskému nebo dlouhodobému partnerskému životu. Snažte se v tuto dobu nepropadat do hádek a sporů, uvědomte si, že peníze a budování kariéry jsou sice důležité, ale lásku vám nepřinesou. 

Pečujte o pleť a klouby

Ve dnech kolem úplňku ve znamení Kozoroha bychom měli být opatrní na kolena, klouby, páteř a páteřní svalstvo, kosti, šlachy a vazivo. V těchto dnech je více než vhodné pečovat o svou pleť, kontrolovat její stav. Právě kůže nás totiž může upozornit na to, že uvnitř těla není něco v pořádku. Krémy i masti jsou v těchto dnech mimořádně účinné. Doporučuje se jakákoli péče o pohybový aparát. Choďte na procházky v přírodě, dopřejte si masáž těla, zkuste cviky na protažení páteře. Nezapomeňte ani na vhodnou výživu pro klouby. A také pečujte o své vlasy, dopřejte jim výživný zábal nebo si nechte zastřihnout konečky.

Udělejte si rituál na získání vysněné práce

V době úplňku ve znamení Kozoroha je dobré soustředit se na praktické věci, ideálně na svou práci a kariéru. Možná děláte práci, která vás nebaví. Nebo se vám zdá, že byste zvládli dělat něco lepšího. Je potřeba si víc věřit. Sebedůvěra je základem úspěchu. Zkuste si právě v den, kdy nastane úplněk, udělat rituál na získání vysněné práce, který radí astroložka Martina Blažena Boháčová. Ideální je udělat si ho hned ráno. Připravte si papír a tužku a zapalte si svíčku, která by měla mít zelenou barvu. Velmi důležité je, abyste věděli konkrétně, co chcete dělat, po jaké práci toužíte a o které víte, že ji zvládnete dělat. Napište si svou představu na papír (co umíte, jakou práci byste chtěli mít) a pak vedle napište větu v přítomném čase o tom, že už tuto práci máte. Představte si ve své mysli, jak vypadá váš den v takovéto vysněné práci, jak ráno vstáváte, jdete do práce, co tam celý den děláte, jak s radostí přijímáte vydělané peníze. Pak si na dva čisté papíry jednoduše a stručně napište, po čem toužíte. Jeden přeložte a zapečeťte voskem ze zelené svíce. Druhý si spolu s tím, na který jste napsali, co umíte a co byste chtěli, pověste na nějaké viditelné místo, a každý den si představujte, že už vysněnou práci máte. Na svém přání intenzivně pracujte po dobu 21 dní. Pamatujte, že pokud si něco opravdu přejete, měli byste s touto myšlenkou usínat i vstávat.

reklama

Související témata: úplněk ve znamení Kozoroha , znamení Kozoroh , úplňky 2020 , kdy bude úplněk , vliv úplňku , váze Měsíce , fáze Měsíce , úplněk a zdraví , červencový úplněk , znamení zvěrokruhu , astrologie

reklama

Přečtěte si také

reklama