Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Co přinese dubnový superúplněk ve znamení Vah? Je ideální čas udělat si pořádek ve vztazích

Dubnový úplněk zvaný úplněk rašící trávy je prvním letošním jarním úplňkem a již druhým superúplňkem v tomto roce, jeho vliv proto bude opět velmi silný. Kdy přesně nastane a na co bychom se měli připravit?
Vydáno: 06.04.2020, Anna Kopečková
Co přinese dubnový superúplněk ve znamení Vah?Je ideální čas udělat si pořádek ve vztazích
Autor: iStock Co přinese dubnový superúplněk ve znamení Vah?Je ideální čas udělat si pořádek ve vztazích

Dubnový úplněk nastane ve středu 8. dubna v brzkých ranních hodinách, přesně ve 4 hodiny a 34 minuty. Zatímco březnový superúplněk byl od Země vzdálen 357 404 km, ten dubnový bude k Zemi ještě o „kousek“ blíže, konkrétně 357 035 km, což je nejblíže od loňského února. Pokud bude příznivé počasí, mělo by jít o nejpůsobivější úplněk letošního roku.

A protože jde o superúplněk, jeho vliv bude silnější než při klasických úplňcích a můžeme ho pocítit již přibližně tři dny předtím a také tři dny poté.

Úplněk rašící trávy

Podle starých indiánských tradic se dubnovému úplňku říká úplněk rašící trávy. Je zřejmé, že vychází z toho, že právě v dubnu ze země roste první čerstvá tráva, která je nejen jasně zelená, ale také hezky měkká a citlivá. V době, kdy se indiáni proháněli prériemi, mohla novou trávu snadno zničit kopyta zvířat, my ji dnes můžeme neopatrným chováním zadupat nohama do země. Je to připomenutí, že se něco nového v životě rodí, a měli bychom k tomu přistupovat opatrně a s citem. Je to také naděje na nový začátek, na naši tělesnou i duchovní obrodu.  

Dubnovému úplňku se také říká růžový, nemá to ale nic společného s jeho barvou, jak by se mohli mnozí domnívat. Název dostal podle jedné z prvních jarních květin pocházejících ze Severní Ameriky – plamenky šídlolisté, jejíž drobné kvítky mají nádherně růžovou barvu.

Někdy se můžete setkat i s názvem vajíčkový, rybí nebo velikonoční úplněk.

Úplněk ve znamení Vah

Vzdušné znamení Vah představuje vyrovnanost a harmonii. Snaží se vyhýbat spěchu a stresu, důležitý je pro ně klid, rovnováha a spravedlnost. Lidé narození ve Vahách bývají intelektuálně založení, často i velmi tvořiví. Snaží se ve všem hledat kompromisy, potíže jim může dělat jejich nerozhodnost, pokud si mají vybrat mezi protichůdnými názory. Pro Váhy jsou velmi důležité vztahy, jsou to lidé velmi otevření a společenští, s citem pro romantiku. Není divu, když jim vládne planeta lásky a krásy Venuše.

Úplněk ve znamení Vah nás nabádá k tomu, abychom se zaměřili na naše vztahy od těch nejintimnějších (partnerských a rodinných) až po ty ryze úřední. Dává nám šanci, abychom si udělali pořádek ve všem, co vnímáme jako neuspořádané a chaotické. Magnetická síla úplňku bude opravdu velká, tak toho využijte. Zpomalte, dovolte si být sami sebou, uvolněte se, dopřejte harmonii sobě i ostatním. Urovnejte vztahy se svými nejbližšími v rodině, ale i s kolegy v práci. Uvědomte si, že ve vztahu je důležité nejen brát, ale i dávat. Pokud vám nějaké vztahy nevyhovují, máte pocit, že nefungují nebo vám nic nepřinášejí, je právě teď ideální šance je ukončit. Je to váš život a měli byste v něm být s těmi, s nimiž chcete být. Pamatujte ale na to, že Váhy jsou velmi diplomatické znamení, takže nepalte za sebou všechny mosty. Pokud chcete něco ukončit, udělejte to s citem. Stejně byste měli projít i různé své smluvní vztahy, například s různými firmami, bankami a podobně a popřemýšlet, zda vám opravdu vyhovují a jsou pro vás užitečné.

Lidé narození ve znamení Vah mívají i umělecké vlohy a úplněk v tomto znamení bude v tomto směru velmi inspirativní. Můžete zkusit něco napsat, namalovat, vytvořit, složit… Možná ve vás dříme něco, o čem jste dosud neměli tušení.

Každý úplněk je sklizní toho, co započalo novoluním. Popřemýšlejte tedy o tom, co byste chtěli „sklidit“ z vašich vztahů, obchodních jednání, rozhodnutí.

A protože jde o první jarní úplněk, snažte se probudit jaro i v sobě. Probuďte v sobě znovu to, co ubíjí každodenní rutina, ale co je někde ve vás zakořeněno. Může to být láska, přátelství nebo třeba nějaký váš koníček.

Pečujte o své ledviny

Váhy ovlivňují ledviny, močový měchýř, rovnováhu tělesných tekutin a také slinivku nebo kůži. Snažte se tyto části těla příliš nezatěžovat. A pokud pro ně uděláte něco prospěšného, bude to působit dvojnásob dobře. Spolehněte se na svou intuici. Vaše tělo vám samo řekne, co potřebuje nebo co mu chybí, které potraviny nebo činnosti mu nedělají dobře a naopak. Tak ho poslechněte.

Udělejte si rituál

Existují stovky různých rituálů, které lze dělat v době úplňku. Je ale důležité, abyste si vytvořili takový, který bude pro vás důležitý a osobní. Měl by se týkat toho, kdo jste a co chcete dělat. A protože je úplněk ve znamení Vah, může se rituál týkat vašich vztahů k nejbližším lidem. Můžete se rozhodnout, že namalujete obrázek, napíšete něco do svého deníku, napíšete báseň nebo třeba jen zapálíte svíčku a budete si při tom představovat nějakého člověka a to, co k němu cítíte, nebo co byste chtěli, aby se ve vašem vztahu změnilo. Neexistuje jediný správný způsob. Důležité je být k sobě upřímní.

Autor: Anna Kopečková

Článek je zařazen v: úplňky 2020, dubnový úplněk, úplněk ve znamení Vah, superúplněk, znamení zvěrokruhu, vliv úplňku, úplněk a zdraví