Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Co přinese lednový úplněk ve znamení Raka? Připravte se na velké výkyvy nálad a buďte s rodinou

Lednový úplněk, zvaný vlčí, bude nejen první v roce 2020, ale i speciální. Bude ho provázet polostínové zatmění Měsíce a velmi silně bude ovlivňovat nejen zrozence ve znamení Raka, ale i všechny ostatní. Co byste o něm měli vědět?
Vydáno: 09.01.2020
Co přinese lednový úplněk ve znamení Raka? Připravte se na velké výkyvy nálad a buďte s rodinou
Autor: iStock Co přinese lednový úplněk ve znamení Raka? Připravte se na velké výkyvy nálad a buďte s rodinou

Lednový úplněk nastane přesně 10. ledna 2020 ve 20 hodin a 23 minut. Bude ho doprovázet první ze dvou letošních polostínových zatmění Měsíce, které můžete na obloze pozorovat v pátek večer přibližně od 19.30 do 20.30 hodin.

Podle starých indiánských tradic se tomuto lednovému úplňku říká vlčí, protože právě v této době bývala velká zima, často i hodně sněhu a vlčí smečky hladově vyly kolem indiánských vesnic.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY BUDOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

Úplněk pod vlivem Raka

Lednový úplněk ve znamení Raka bude ovlivňovat energie tohoto vodního, poměrně komplikovaného znamení. Raci jsou velmi zranitelní, citliví, ostýchaví a nejistí, bývají i urážliví a často reagují nepřiměřeně. Velký důraz kladou na rodinu, děti, partnerské vztahy, péči o své blízké, na nichž bývají i velmi citově závislí a neváhají se pro ně obětovat. Těžce nesou jakékoliv rány v mezilidských vztazích. Pokud cítí nějaký nátlak, prchají do svého úkrytu, kde hledají ochranu a kde se cítí bezpečně. Rakům navíc vládne Luna a jsou na její fáze velmi citliví.

Nenechte se překvapit emocemi

V tomto duchu se ponese i lednový úplněk, který bude ovlivňovat všechny, bez ohledu na to, v jakém znamení se narodili. Může ve vás vyvolávat smutek, lítost, melancholii, aniž byste věděli proč. Můžete být vnímavější, vztahovačnější, náladoví, cítit potřebu uzavřít se víc do sebe. Na některé věci můžete reagovat nepřiměřeně. Je potřeba si to uvědomit, trochu se s tím poprat a hlavně tím neobtěžovat ostatní, protože i na ně úplněk působí. I když své emoce neovládnete, nic se neděje. Klidně si někam zalezte a poplačte si. V době kolem úplňku na to máte bezpochyby nárok. Rozhodně nebude doba kolem úplňku vhodná k závažným životním nebo obchodním rozhodnutím.

Nejhorší dny roku 2020 podle astrologie: Které dny budou kritické?

Nejhorší dny roku 2020 podle astrologie: Kdy byste si měli dávat pozor?

Buďte s rodinou

A protože je pro Raky velmi důležitá rodina, je dobré si v době kolem tohoto úplňku uvědomit, co pro vás rodina znamená, jak důležití jsou pro vás vaši rodiče, děti, prarodiče nebo další příbuzní. Co pro vás znamená domov, zázemí, kam se rádi vracíte. Na rodinu ale jen nemyslete. Přitulte se ke svým blízkým, řekněte jim, že je máte rádi, snažte se s nimi trávit co nejvíce času a zvelebujte svůj domov.

Můžete si udělat i malý rituál, kterým přivoláte do svého domova bezpečí. Potřebujete na něj podkovu (ideální je magnet, ale může být i z jiného materiálu). Uchopte ji rukou, kterou píšete, a v mysli si projděte celý byt. Zastavte se ve všech místnostech u oken, dveří, spotřebičů, všude tam, kde je třeba zvýšit bezpečnost, a vysílejte do podkovy svou energii. Po skončení rituálu můžete podkovu umístit někde v bytě, například pověsit nad dveře.

Pozor na trávení

Rak ovlivňuje trávení, zejména žaludek, játra, žlučník a dvanácterník, citlivé jsou i ženské orgány, prsa, děloha. Snažte se ve dnech kolem úplňku nejíst nic tučného, vyhněte se sladkostem, alkoholu a sladkým limonádám. Dbejte na správný pitný režim. Uvědomte si, jak zázračné je vaše tělo, co všechno dokáže. Uvědomte si, jak se k němu chováte, co pro něj děláte. A buďte na něj hodní.

Anna K., Jana P.

Článek je zařazen v: vlčí úplněk, lednový úplněk, úplňky 2020, úplňky v roce 2020, úplněk ve znamení Raka, znamení Raka, zatmění měsíce