zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co přinese říjnový úplněk ve znamení Berana? Dokážete všechno, co chcete, jen pozor na urputnost

Co přinese říjnový úplněk ve znamení Berana?
Autor: iStock Co přinese říjnový úplněk ve znamení Berana?
Anna Kopečková , Vydáno: 29.09.2020
Říjen je, pokud jde o úplňky, velmi specifický, protože nás v tomto měsíci čekají hned dva. Ten první, v ohnivém a výbušném znamení Berana, by měl být začátkem nové životní etapy a nabitý silnou energií. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

reklama

První letošní říjnový úplněk nastane 1. října přesně ve 23 hodin a pět minut. Jeho vliv ale můžeme pocítit již přibližně tři dny předtím a také několik dnů poté. Po zářijovém úplňku ve znamení Ryb, který byl plný přecitlivělosti, emocionálních výbuchů, ale také spousty kreativních nápadů, přinese ten říjnový nové počátky, nové pracovní projekty, nové aktivity, možnost splnit si své sny a ukázat světu, co v nás je. Důležité je nebát se a nebýt líní.

Jak již bylo výše zmíněno, v říjnu nás čeká ještě jeden úplněk, což se stává velmi zřídka. Tomuto druhému úplňku se říká Modrý měsíc, je prý magický a pomáhá v nás posilovat to dobré a vyčistit co nejvíce toho zlého. Naposledy byl Modrý měsíc 31. března 2018, ten další nás čeká už 31. října 2020.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY NASTANOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

Lovecký nebo dožínkový úplněk

Podle starých indiánských tradic se úplňku, který letos nastane 1. října a který je nejblíže podzimní rovnodennosti, říká lovecký. Během celého října si indiánské kmeny velmi aktivně vytvářely zásoby na zimu, pořádaly lovy ve velkém a právě noci osvícené úplňkem jim dávaly velkou naději, že se nevrátí domů s prázdnou, ale naopak s bohatým úlovkem. Desátému úplňku v roce se také říkalo sklizňový nebo dožínkový a prérijní lid během něj vzdával díky matce přírodě za všechny dary, kterých se mu dostalo.

Úplněk ve znamení Berana

Ohnivé znamení Berana je prvním znamením zvěrokruhu. Přináší velmi silnou energii spojenou s jeho vládnoucí planetou Mars. Je to znamení počátků a tvořivosti. Lidé v tomto znamení byli zrozeni k tomu, aby byli aktivní, energičtí, rozhodní, samostatní, nebáli se a vymýšleli stále něco nového. Jsou to takoví průkopníci, kteří si jdou za svým, ať se děje, co se děje. Mají svou hlavu, nepoučí se ze svých chyb, a i přes sebelepší rady ostatních si jdou svou cestou. Berani nás zkrátka učí, jak ukázat světu své pravé já. Je čas přestat se omlouvat za to, jací jste, jednat podle toho, jak si přejí ostatní. 

NARODILI JSTE SE VE ZNAMENÍ BERANA? TĚCHTO 10 VLASTNOSTÍ VÁM MOHOU OSTATNÍ ZÁVIDĚT

Ukažte světu, co ve vás je

První říjnový úplněk ve znamení Berana bude velmi silný a bude se hodně týkat našich tužeb, toho, co opravdu chceme. Může v nás vyvolávat silnou touhu prosadit se. Je to ideální období pro posílení sebevědomí. Odhodlejte se, překonejte sami sebe, věřte, že tentokrát všechno zvládnete. Mnozí mohou rozjet nové projekty, začít nové aktivity, novou práci nebo podnikání a podpoří je v tom nejen silná beraní energie, ale i energie planety Mars, která jim dodá potřebnou odvahu. Velký příval impulzivní energie ale může vést až k neuváženým rozhodnutím. Pozor tedy na silnou touhu prosadit se bez ohledu na překážky. Nebuďte netrpěliví, dejte si pozor na cholerické výstupy a nepozornost, držte svůj temperament na uzdě. Je důležité přistupovat ke všemu v klidu a s čistou hlavou, ať místo úspěchu nenarazíte do zdi.   

Odpočívejte a provětrejte si hlavu

Znamení Berana ovlivňuje hlavu, mozek, zuby, jazyk, tepny a také žlučník. Tyto orgány jsou v době kolem úplňku obzvlášť citlivé, proto se snažte o ně pečovat a nezatěžujte je. Citlivější lidé mohou v době tohoto úplňku cítit tlak v hlavě. Ulevte své hlavě, nepřehánějte to s prací a snažte se také někdy vypnout. Provětrejte si hlavu, jděte na procházku do lesa. Víc odpočívejte, dělejte dechová cvičení. Pijte čaje, které pročišťují krev, pomáhá například kopřiva, řebříček nebo kořen pampelišky. Šetřete svůj žlučník vhodným jídelníčkem, omezte smažená, tučná a kořeněná jídla.

Udělejte si rituál na přivolání síly a energie

Energie úplňku se projevuje několik dní, ale největší sílu má právě v den, kdy je úplněk. Proto je vhodné v tento den dělat i různé rituály s úplňkem spojené. Beran je ohnivé znamení, rituály pod vlivem energie Berana bývají nabité energií a je důležité při nich používat červenou barvu, která probouzí aktivitu. Známá astroložka Martina Blažena Boháčová doporučuje udělat si tento rituál: Připravte si červenou svíčku, případně i červený ubrus a červený kámen, pokud máte. Pusťte si hudbu, která by měla být dynamická, vhodné jsou bubínky. Hudba hraje, svíčka hoří a v ruce máte červený kámen, do kterého budete pouštět své energie. Zavřete oči a v rytmu hudby se můžete pohupovat a opakovat nahlas nebo v duchu slova: „Zdraví, síla, energie, úspěch, podnikání, nové úspěšné začátky.“ Přidejte si i jiná slova, která se ztotožňují s vaším cílem. Intenzitu slov zrychlujte a vkládejte do nich stále více energie. Toto opakujte několikrát. Až ucítíte, že jste nabití, představte si co nejkonkrétněji svůj cíl. Dejte mu obrysy a pošlete tam nahromaděnou energii. Pak už si v tónech hudby, představujte, že je váš cíl splněn. Nakonec si na červený papír za zvuku hudby napište svá magická slova, která budete později opakovat jako afirmace. Papír vložte do červené obálky a zalepte voskem z červené svíčky. Při každém dalším novoluní nebo úplňku v Beranu obálku rozlepte a rituál si zopakujte, dokud se nezačne váš cíl naplňovat. 

Znamení Berana

Co si myslí Beran o ostatních znameních zvěrokruhu?

žena Beran

Ženy podle horoskopu: Jaké jsou ženy ve znamení Berana

reklama

Související témata: úplněk , vliv úplňku , úplňky 2020 , říjnový úplněk , dožínkový úplněk , lovecký úplněk , úplněk v Beranu , úplněk ve znamení Berana , znamení zvěrokruhu , úplněk a zdraví , úplněk v říjnu , astrologie , fáze Měsíce

reklama

Přečtěte si také

reklama