zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co přinese srpnový úplněk ve znamení Vodnáře? Bavte se, cestujte, ale pozor na lehkomyslnost

Co přinese srpnový úplněk ve znamení Vodnáře?
Autor: iStock Co přinese srpnový úplněk ve znamení Vodnáře?
Anna Kopečková , Vydáno: 31.07.2020
Srpnový úplněk zvaný jeseteří bude tentokrát ovlivněn svobodomyslným a hravým znamením Vodnáře. Kdy přesně nastane a jak nás může ovlivnit?

reklama

Srpnový úplněk ve znamení Vodnáře nastane v pondělí 3. srpna přesně v 17 hodin a 58 minut. Jeho vliv ale můžeme pocítit už přibližně tři dny předtím a také několik dnů poté. Po červencovém úplňku v pracovitém a zodpovědném znamení Kozoroha, který do našich životů vnesl řád a disciplínu, přinese ten srpnový větší svobodu, touhu osvobodit se od každodenních starostí a bavit se, ale může nás překvapit i nečekanými zvraty.

Jeseteří úplněk

Podle starých indiánských tradic se srpnovému úplňku říká jeseteří. Srpen je totiž měsícem jeseteřích námluv, právě v tuto dobu vyplouvaly tyto velké ryby z hlubin Velkých jezer do mělčích vod, aby se třely. Tím pádem byly zranitelnější a bylo snadnější je ulovit. Indiáni věřili, že pozřením jeseteřího masa získají kromě chutného jídla sílu, hbitost a moudrost této dravé ryby. Jeseteřím tukem si také mastili vlasy nebo impregnovali obličeje. Tato ryba zkrátka přinášela hojnost a stejně tak bychom i v dnešní době měli přijímat dary života a užívat si jich.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY NASTANOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT

Úplněk ve znamení Vodnáře

Všechny úplňky přinášejí podobné energie – změnu, podivné pocity, které mnohdy nedokážeme vysvětlit, emoční turbulenci. Každý úplněk má ale ještě další vlastnosti, které nás různým způsobem ovlivňují a ukazují nám konkrétní oblasti, na které bychom se měli zaměřit.

Srpnový úplněk bude ovlivněn znamením Vodnáře, jehož živlem je vzduch a vládne mu planeta Uran, která podporuje touhu po svobodě. A přesně takoví jsou Vodnáři – svobodomyslní, hraví, experimentátoři, kteří se často nechají zcela pohltit tím, co dělají. Milují inovace a změny. Období kolem úplňku ve znamení Vodnáře proto může přinést větší touhu po svobodě, kdy budete chtít vyjet ze zajetých kolejí, cítit se volněji, nespoutaně, někdy až bláznivě. Neřešit starosti, dělat si věci po svém, cestovat, poznat něco úplně nového, něco si dokázat. Vodnáři jsou velmi přátelští, takže se právě v tuto dobu dobře navazují nová přátelství a nové partnerské vztahy, je to ideální čas na to, abyste vyrazili ven a bavili se. Možná právě v době kolem srpnového úplňku potkáte partnera na celý život.

Vodnáři také milují děti a úplněk pod vlivem tohoto znamení je tak ideální k plánování nebo dokonce početí dětí.

CO SI MYSLÍ VODNÁŘ O OSTATNÍCH ZNAMENÍCH ZVĚROKRUHU?

Nic neslibujte a nepůjčujte si peníze

Vodnáři bývají roztržití, lehkomyslní a až příliš důvěřiví, svým chováním někdy připomínají malé děti. V době úplňku ve znamení Vodnáře je tedy dobré dát si na to pozor, přemýšlet racionálně, s nohama pevně na zemi. Raději nedělejte žádná důležitá rozhodnutí, neslibujte nic, co nejste schopni splnit, nepůjčujte si peníze. Počkejte si na vhodnější čas.

Dny, ve kterých vládne energie Vodnáře, mohou přinést i různá překvapení nebo nečekané zvraty. Můžete se ocitnout na životní křižovatce a budete se muset rozhodnout, kudy se vydat. Věřte svým myšlenkám a intuici, byť se mohou zpočátku zdát nekonvenční a poněkud bláznivé.

Pečujte o nohy

Znamení Vodnáře ovlivňuje lýtka, kotníky, paty, holeně, achilovky, křečové žíly na nohou. Pokud v době kolem úplňku uděláte pro tyto části těla něco prospěšného, bude to působit dvojnásob dobře. Buďte opatrní na úrazy nohou, otoky, různá podvrtnutí nebo zlomeniny. Dopřejte nohám volnost, nenoste příliš těsné ponožky nebo kalhoty, když budete odpočívat, zkuste si dát nohy do vyšší polohy. Dopřejte nohám koupel střídavě teplou a studenou vodou, choďte na procházky, jezděte na kole. Máte-li křečové žíly, noste kompresní punčochy a nohy pravidelně promazávejte, abyste rozproudili krev.

Udělejte si rituál na bezpečnou cestu

Dny pod vlivem energie Vodnáře přinášejí touhu někam vycestovat, poznávat nová místa, nové země. A je vhodné udělat si nějaké rituály, abyste na dalekých cestách byli v bezpečí. Podle astroložky Martiny Blaženy Boháčové mohou být úplně jednoduché. Zkuste si například vždy ráno a večer před spaním představovat, jak nasedáte do letadla, vlaku, autobusu nebo auta. Představujte si, jak se usadíte a pak pošlete očistnou energii do dopravního prostředku i ostatním pasažérům, kteří s vámi cestují. Představujte si, jak startujete nebo se rozjíždíte a jak se cítíte výborně. Během cesty posílejte energie všem pasažérům a pak si představujte, jak jste bezpečně přistáli nebo dojeli. Na pomoc si můžete vzít kámen křišťál, který držte během rituálu v ruce a vezměte si jej pak i na cestu. Kartářka Helen Stanku radí i další kouzla na cesty nebo talismany, které si můžete vyrobit a které vás na cestách ochrání.  

reklama

Související témata: úplňky 2020 , kdy bude úplněk , vliv úplňku , fáze Měsíce , úplněk a zdraví , znamení zvěrokruhu , astrologie , srpnový úplněk , úplněk ve znamení Vodnáře , znamení Vodnář , úplněk v srpnu

reklama

Přečtěte si také

reklama