zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co přinese zářijové novoluní ve znamení Panny? Donutí nás zamyslet se nad svou prací a zdravím

Co přinese zářijové novoluní ve znamení Panny?
Autor: iStock Co přinese zářijové novoluní ve znamení Panny?
Anna Kopečková , Vydáno: 16.09.2020
17. září 2020 nastane již deváté letošní novoluní. Bude zároveň první ze tří super novoluní, která nás do konce roku ještě čekají. Jak nás zářijové novoluní může ovlivnit a na co bychom se měli zaměřit?

reklama

Každé novoluní je čistým listem papíru, novým začátkem, časem, který nabízí nové možnosti. Novoluní obecně nebývají tak náročná jako úplňky, přesto mohou někdy potrápit. Záleží na tom, v jakém znamení probíhají. To zářijové bude tentokrát ve znamení Panny a nastane 17. září přesně ve 13 hodin. Jak již bylo zmíněno v úvodu, bude prvním ze tří letošních super novoluní, protože Měsíc se bude v tuto dobu nacházet mnohem blíže Zemi, než je obvyklé. Zářijové novoluní nás tedy může ovlivnit mnohem víc než jiná novoluní, nejvíce se dotkne znamení Panny a dalších zemských znamení – Býků a Kozorohů. Ale i my všichni ostatní bychom se měli připravit na vlnu zvýšené energie, která nás bude povzbuzovat v tom, abychom opustili svou komfortní zónu a změnili svůj postoj především k práci a zdraví. Můžeme očekávat i něco zásadního v souvislosti s koronavirem.

ÚPLŇKY V ROCE 2020: KDY NASTANOU A CO PŘI NICH (NE)DĚLAT?

Panna je zemské znamení, kterému vládne planeta komunikace Merkur. Je to znamení velmi zodpovědné, puntičkářské, které miluje pořádek a přesnost a dokáže velmi rychle rozeznat, co je pro nás potřebné a co ne. Jeho tématy jsou především zdraví, životní styl, zvyky, stereotypy, odpovědnost, důraz na detail, tvrdá práce a také starost o druhé. O tom všem nás může období kolem novoluní donutit více přemýšlet. Právě teď je ideální doba, abychom se postavili zodpovědnosti čelem a ve svém životě si trochu uklidili.

Co z toho všeho plyne?

Pečujte o duši i tělo

Novoluní nám především připomene, že stejně důležité jako naše mysl, je i naše tělo, a měli bychom se náležitě starat o obojí. Protože pokud něco zanedbáme v jejich péči, tělo nám to dá dříve nebo později najevo. A právě ve dnech kolem novoluní byste svému tělu i duši měli věnovat zvýšenou péči. Protože je Panna zemské znamení, je dobré začít od kořenů, tedy od nohou. Dopřejte si třeba jejich důkladnou masáž, choďte na procházky. Zaměřte se na to, co jíte a pijete. Prospívá to vašemu tělu? Nezapomínejte ani na zdravý pohyb, díky kterému bude vaše tělo v kondici. V těchto dnech se také doporučuje zajít na preventivní prohlídku.

A pečujte i o svou psychiku. Panny mají někdy tendenci se podceňovat, když něco nejde podle jejich plánu. Je důležité znát svou hodnotu, protože podceňování vás zbytečně brzdí ve vývoji. Věříte ve své schopnosti? Máte se rádi? Dokážete se pochválit? Víte, jakým směrem se chcete v životě ubírat? Novoluní v Panně připomíná, že je třeba vyhnout se nadměrné kritičnosti a začít si víc věřit. Udělejte si také důkladný úklid ve své duši. Vše, co jste v minulosti „uklidili“ někam hluboko, se může v době novoluní znovu vynořit. A vy se s tím budete muset vypořádat. A jak jinak než ve stylu Panny – hezky důkladně a systematicky. Ostatně téma úklidu se bude týkat i vaší domácnosti. Zkuste se zbavit věcí, které nepotřebujete. Uvidíte, jak se vám uleví.

JAK NEJLÉPE HÝČKAT SVÉ TĚLO I DUŠI? NAPOVÍ VÁM VAŠE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Popřemýšlejte o své práci

Aby se Panny cítily dobře, potřebují vidět smysl ve všem, co dělají. Ve dnech kolem novoluní proto můžete více přemýšlet nad svou prací, zda vás dostatečně naplňuje, motivuje a je v souladu s vašimi zásadami. Je pro vás vhodná, nebo se máte poohlédnout po něčem jiném? Rozumíte si s kolegy, nebo cítíte na pracovišti dusno? Možná pocítíte chuť s tím něco udělat, něco změnit, abyste se posunuli dopředu.

Pozor na retrográdní Mars a Černou Lunu

Aby toho nebylo málo, celou situaci trochu zkomplikuje planeta Mars, která je právě v této době v retrográdním režimu, tedy pohybuje se opačným směrem. Planeta Mars symbolizuje energii, aktivitu, vůli, bojovnost. Pokud je v retrográdní fázi, je potřeba chovat se jinak, zpomalit, na vše se podívat z jiného úhlu pohledu. To může přinést určitou nejistotu a z toho plynoucí konfliktní situace, mnozí lidé mohou být vyvedení z míry a útočit slovy, nebo dokonce i činy. V takové atmosféře je snadné podlehnout a jít s davem. Snažte se nenechat se strhnout, nepodléhat hněvu a nenávisti, zaměřte se na to, co chcete do svého života přilákat a vytvořit a nenechte se rozptylovat strachem okolního světa.

Mars navíc ve druhé polovině září přebíhá přes Černou Lunu a tím ji aktivuje. Černá Luna je pomyslný bod – druhé ohnisko elipsy, po níž se pohybuje Měsíc kolem Země. Obecně Černá Luna symbolizuje cokoliv nedořešeného a souvisí s partnerskými, manželskými i pracovními vztahy. V astrologii ukazuje temné stránky života a naší povahy, je spojována s karmickou zátěží z minulých životů. Bude tedy třeba napravovat staré chyby. Zamyslete se, kolik času věnujete práci a kolik rodině, partnerovi, ale také sami sobě. Umíte dobře hospodařit se svým soukromím, nenecháváte se zbytečně od druhých vysávat?

Podpořte dobré trávení

V období novoluní ve znamení Panny je dobré soustředit se na orgány, které jsou v tuto dobu citlivé. Panna ovlivňuje zejména slinivku břišní, tenké střevo, slepé střevo, tlusté střevo, trávicí ústrojí, dvanácterník, konečník a také oči a uši. Snažte se tedy nezatěžovat své zažívání, podpořte ho správnou stravou a pitným režimem, vhodnou masáží nebo třeba cvičením jógy. Nezapomínejte, že když správně funguje trávení, člověk se i psychicky cítí lépe.

Narodili jste se ve znamení Panny?

Narodili jste se ve znamení Panny? Pak máte těchto 10 skvělých vlastností

Živlová astrologie

Živlová astrologie: jak vás ovlivňuje země, voda, vzduch nebo oheň?

 

Jak úspěšně dosáhnout svých cílů? Využijte k tomu jednotlivé fáze Měsíce!

Jak být v životě úspěšní? Naučte se využívat jednotlivé fáze Měsíce!

reklama

Související témata: novoluní , znamení Panna , novoluní ve znamení Panny , novoluní 2020 , úplňky 2020 , novoluní září , novoluní Panny , novoluní Panna , vliv novoluní

reklama

Přečtěte si také

reklama