zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se vlčí úplněk ve znamení Raka. Jak vás může ovlivnit?

Co přinese lednový úplněk ve znamení Raka?
Autor: iStock Co přinese lednový úplněk ve znamení Raka?
Anna Kopečková , Vydáno: 15.01.2022
Lednový úplněk, zvaný vlčí, bude první v roce 2022 a tentokrát bude ovlivněn přecitlivělým znamením Raka. Kdy přesně nastane a jak na vás může působit?

reklama

Lednový a úplněk, první v letošním roce, nás čeká 18. ledna 2022, svého vrcholu dosáhne 48 minut po půlnoci. Pokud bude jasné počasí, mohla by to být krásná podívaná, protože Měsíc v tuto dobu stoupá vysoko na oblohu a opravdu mimořádně září. Dokonce tak jasně, že může odhalit nějaké tajemství...

S úplňkem je spojena zvláštní energie, která může ovlivňovat naše nálady a chování a můžeme ji pociťovat přibližně dva až tři dny předtím a také jeden až dva dny poté. Během úplňku ve znamení citlivého Raka může být tato energie opravdu silná a bude působit nejen na zrozence ve vodních znameních, tedy Raky, Štíry nebo Ryby, ale tentokrát opravdu na všechny. Po posledním, prosincovém úplňku ve vzdušném a komunikativním znamení Blíženců, který v nás vyvolával touhu seberealizovat se, poznávat nové věci i nové lidi, nás tento lednový může zaskočit negativními emocemi, plačtivými náladami, úzkostmi nebo sebelítostí. Je na každém z nás, zda se jimi nechá ovládnout.

Vlčí úplněk

Podle starých indiánských tradic se lednovému úplňku říká vlčí, protože právě v této době bývala velká zima, často i hodně sněhu, Měsíc jasně zářil a vlčí smečky hladově vyly kolem indiánských vesnic. Vlk je zvíře společenské, je symbolem pospolitosti. Ve vlčí smečce panuje přísná hierarchie, silnější vlci chrání ty slabší a nikdy je nenechají napospas lovcům nebo hladu.   

ÚPLŇKY V ROCE 2022: KDY BUDOU A JAK VÁS MOHOU OVLIVNIT?

Úplněk pod vlivem Raka

Lednový úplněk ve znamení Raka bude ovlivňovat energie tohoto vodního, poměrně komplikovaného znamení. Raci jsou velmi zranitelní, citliví, ostýchaví a nejistí, bývají i urážliví a často reagují nepřiměřeně. Velký důraz kladou na rodinu, děti, partnerské vztahy, péči o své blízké, na nichž bývají i velmi citově závislí a neváhají se pro ně obětovat. Těžce nesou jakékoliv rány v mezilidských vztazích. Pokud cítí nějaký nátlak, prchají do svého úkrytu, kde hledají ochranu a kde se cítí bezpečně. Rakům navíc vládne Luna a jsou na její fáze velmi citliví.

Nenechte se překvapit a ovládnout emocemi

V tomto duchu se ponese i lednový úplněk. Může ve vás vyvolávat smutek, lítost či melancholii, aniž byste věděli proč. Můžete být vnímavější, vztahovačnější, náladoví, cítit potřebu uzavřít se více do sebe. Na některé věci můžete reagovat nepřiměřeně. Obzvlášť zranitelní můžete být v dlouhodobých vztazích, ať už partnerských, nebo třeba pracovních. Je potřeba si to uvědomit a trochu se s tím poprat.

I když to nebude lehké, zkuste si v době kolem úplňku nebrat příliš osobně různé narážky nebo výtky svých nadřízených či partnera. Snažte se svou horší náladou neobtěžovat ostatní, protože i na ně úplněk působí. I když své emoce neovládnete, nic se neděje. Klidně si někam zalezte a poplačte si. V době kolem úplňku na to máte bezpochyby nárok. Doba kolem úplňku rozhodně nebude vhodná k závažným životním nebo obchodním rozhodnutím.

Buďte s rodinou

A protože je pro Raky velmi důležitá rodina, je dobré si v době kolem tohoto úplňku uvědomit, co pro vás znamená, jak důležití jsou pro vás rodiče, děti, prarodiče nebo další příbuzní. Co pro vás znamená domov, zázemí, kam se rádi vracíte. Na rodinu ale jen nemyslete. Přitulte se ke svým blízkým, řekněte jim, že je máte rádi, snažte se s nimi trávit co nejvíce času a zvelebujte svůj domov.

Můžete si udělat i malý rituál, kterým přivoláte do svého domova bezpečí. Potřebujete na něj podkovu (ideální je magnet, ale může být i z jiného materiálu). Uchopte ji rukou, kterou píšete, a v mysli si projděte celý byt. Zastavte se ve všech místnostech u oken, dveří, spotřebičů, všude tam, kde je třeba zvýšit bezpečnost, a vysílejte do podkovy svou energii. Po skončení rituálu můžete podkovu umístit někde v bytě, například pověsit nad dveře.

Pozor na trávení

Rak ovlivňuje trávení, zejména žaludek, játra, žlučník a dvanácterník, citlivé jsou i ženské orgány, prsa, děloha. Snažte se ve dnech kolem úplňku nejíst nic tučného, vyhněte se sladkostem, alkoholu a sladkým limonádám. Dbejte na správný pitný režim. Uvědomte si, jak zázračné je vaše tělo, co všechno dokáže. Uvědomte si, jak se k němu chováte, co pro něj děláte. A buďte na něj hodní.

Zdroj: autorský článek

Blíží se úplněk. 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Blíží se úplněk: 10 věcí, které byste při něm (ne)měli dělat

Úplňky v roce 2022

Úplňky v roce 2022: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

Novoluní v roce 2021

Novoluní v roce 2022: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

Měsíc na obloze vám napoví, co správně jíst

Hubnutí podle Luny: Řiďte se fázemi Měsíce a kila půjdou dolů

reklama

Související témata: vlčí úplněk , lednový úplněk , úplněk ve znamení Raka , znamení Raka , úplňky 2022

reklama

Přečtěte si také

reklama