Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Prázdniny se blíží! 5 tipů na letní dobrodružství, které bude děti bavit

Naplánovat pro děti na celé dva měsíce program, který je bude bavit, není jednoduché. Pokud ještě stále nevíte, kam děti během července a srpna poslat, máme pro vás několik tipů, jak s nimi naložit.
Vydáno: 17.05.2019
Prázdniny se blíží! 5 tipů na letní dobrodružství, které bude děti bavit
Autor: iStock Prázdniny se blíží! 5 tipů na letní dobrodružství, které bude děti bavit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prázdniny u dědy s babičkou

Vzpomínáte si ještě na časy, kdy jste jako dítě trávili bezstarostné dny u babičky na venkově? Dopřejte takový zážitek i svým dětem. Prarodiče jsou pro dítě velice důležití, především proto, že zprostředkují dětem nový pohled na svět, nabídnou dětem svoji zkušenost. Děti se díky nim naučí toleranci a úctě ke starším lidem. To, že děti u nich mohou často porušovat pravidla, které mají doma striktně nastavená, by nemělo být překážkou. Jsou přeci prázdniny a vnímají prázdniny u prarodičů jako dobrodružství, které ve svém věku potřebují prožívat.

Prázdniny u známých

Pokud nemáte „hlídací" babičku nebo dědu, domluvte se s přáteli nebo příbuznými, kterým vy i dítě důvěřujete, a pošlete ho alespoň na několik dní do prostředí, na které není zvyklé. Pro děti je to obrovské dobrodružství a zároveň si rozšíří obzory o tom, jak žijí lidé jinde.

Letní tábor

Pro většinu dětí je tábor nejoblíbenější aktivitou. Může mu přinést nové zážitky, zvýšit sebevědomí, umožní mu navázat nové kontakty a najít si nové kamarády, naučí se tam nové věci, zažije spoustu legrace a dobrodružství. Nabídka táborů a jejich zaměření je opravdu široká a určitě se dá vybrat takový, který dítě bude bavit. 

TIP: Možná vás to překvapí, ale jedním z velmi oblíbených táborů je prověřený paintballový Tábor Hutě, kam se děti přihlašují opětovně samy, protože jet zkrátka chtějí. Akční prostředí, maskáčová výstroj, paintballky i skvěle propracovaná celotáborová hra složená z mnoha akčních misí dodá každému účastníkovi na sebevědomí a důležitosti. Společné plánování, jak přelstít protivníka, pobyt v přírodě, pohyb a nezbytná veselá nálada, to je náplň každého dne. Vůbec nevadí, že dítě nemá žádné zkušenosti s paintballem, vedoucí tábora ho naučí zacházet se zbraní i pravidla paintballových her. Vsaďte se, že tento tábor si vaše dítě užije a příští rok bude chtít jet zase. 

Paintballový letní tábor
Autor: taborhute.cz Paintballový letní tábor

Příměstský tábor

Jsou ale děti, které na tábor připravené nejsou. Často se obávají být delší dobu bez rodičů. Mají strach z neznámého prostředí, z toho, že je ostatní děti nepřijmou. Často pomůže, když dítě na tábor doprovází někdo z jeho kamarádů, spolužáků nebo sourozenců. Pokud se dítě na tábor ještě necítí, určitě ho nenuťte a přihlaste ho třeba na některý z příměstských táborů. Ty jsou vhodné i pro malé děti už od čtyř let. Ráno kolem osmé hodiny dítě do tábora odvedete a večer si jej kolem páté hodiny opět vyzvednete. Ideální tedy je, pokud najdete tábor někde ve svém okolí. Tábory se nejčastěji pořádají v týdenních cyklech a jsou tematicky zaměřeny. Syna nebo dceru můžete přihlásit na výuku tenisu, plavání, zapsat na tancování nebo se bude starat o zvířátka, kreslit a tvořit, hrát si na indiány či poznávat život hmyzu. Doporučenou věkovou kategorii najdete vždy u tematického popisu táborů. 

Výměnné pobyty v zahraničí

Zajímavou možností jsou i pobyty v zahraničí, během nichž mohou děti studovat letní školu, místní jazyk nebo si přivydělat. A to vše s dohledem hostitelské rodiny. Vycestovat takto mohou již děti od 12 let a vrátí se nejen se zážitky, které jim bude závidět každý spolužák, ale především se zkušenostmi, které by ocenil i nejeden dospělý. Výměnný pobyt je perfektním tréninkem samostatnosti do života.

Článek je zařazen v: prázdniny, letní tábor, příměstký tábor, příměstský tábor
Reklama