Lněné semínko: Superpotravina, která vám pomůže s hubnutím i krásnou pletí

Lněná semínka jsou bohatá na vše dobré – vitamíny, minerály, omega-3 mastné kyseliny a vlákninu.

Tyto malé zázraky pomáhají při čištění organismu od toxinů a škodlivých látek, redukují pocit hladu, snižují vysoký krevní tlak, hladinu cukru v krvi a cholesterol. Kromě toho absorbují některé složky potravin, čistí zažívací trakt a dodávají tělu lecitin.

Mastné kyseliny obsažené v semínkách zase napomáhají rozpouštění přebytečných tuků. To je důvod, proč jsou lněná semínka skvělým pomocníkem při hubnutí! Pomáhají bojovat proti nadbytečným kilům a přispívají k udržování zdravé tělesné hmotnosti.

Rozdrťte je

Vaše tělo bude ze semínek profitovat nejvíc, pokud je rozdrtíte (například pomocí hmoždíře). Tak se vyhnete tomu, že semínka projdou vaším tělem a nebudou zužitkována. Můžete je přidávat do salátů, karbanátků, polévek, slaných sušenek, těstovin, omáček atd. Jejich chuť je zanedbatelná, jejich výživová hodnota však obdivuhodná.

Tady je pár tipů, jak se dají lněná semínka chutně využít:

Zázračný čaj

Kromě výše zmíněných využití vám doporučujeme uvařit si lněný čaj. Ten pomáhá bojovat s přebytečnými kily zdravou formou a hlavně bez hladovění. Pokud budete svoji váhu redukovat s pomocí tohoto čaje, nemusíte se bát, že se vám vrátí zpátky kvůli jo-jo efektu.

Lněný čaj je ideální taky pro všechny, kteří zažili operaci nebo trpí gastritidou, vředy, zánětem močového měchýře a hemoroidy.

Jak čaj připravíte:

Večer zalijte 3 polévkové lžíce rozdrcených lněných semínek litrem vřelé vody. Směs nechte odpočívat přes noc nejlépe v termosce. Pokud ji nemáte, vystačíte si i s jakoukoliv nádobou či miskou s víkem. Ráno směs přeceďte. Získaná tekutina bude hustá a do jisté míry slizová, toho se nelekněte.

Jak čaj konzumovat:

Pijte 150 ml čaje 3-4x denně vždy půl hodiny před jídlem. Připravujte si ho skutečně večer před konzumací – je třeba, aby byl vždy čerstvý. Konzumujte jej 10 dní za sebou, potom si dejte 10denní pauzu. Proceduru opakujte, dokud nebudete spokojeni s výsledky.

Při této očistné kůře je nutné dodržovat pitný režim. Nezapomeňte na obligátní 2–3 litry vody.

Díky lněnému čaji začnete pozorovat pozitivní změny na vaší váze i na vaší pleti. Bude elastičtější, zdravější a vypjatější.

Pozor – čaj nedoporučujeme, pokud trpíte žaludečními problémy nebo ledvinovými kameny.

Zdroj: FitLif.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.