Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Nejlepší přírodní spalovače tuku: Zhubnete a  ještě si pochutnáte!

Pokud se člověk snaží zbavit několika přebytečných kilogramů, určitě by měl zvolit jako strategii zdravý, vyvážený a lehce kaloricky deficitní jídelníček doplněný spoustou pohybu. Někdy to ale ani při sebevětší snaze nejde. A to je právě chvíle, kdy je vhodné sáhnout po spalovači tuku.

Dnes je na trhu k dostání nepřeberné množství těchto preparátů a většina z nich je koktejlem pro laika neznámých chemických látek. Urychlovače hubnutí sice často obsahují přirozené látky, jako je L-karnitin, kofein, guarana nebo zelený čaj, ale kromě nich zatíží organismus dávkou nežádoucích příměsí.

Abyste hubli efektivně a přitom zdravě, nadopujte se spalovači tuku, které jsou ryze přírodní a ještě si na nich pochutnáte.

Skořice
koreni hubnuti skorice
koreni hubnuti skorice
Skořice

Omamně vonící kůra tropických skořicovníků má neuvěřitelnou moc štěpit tuk a cukr, rozproudit krev v žilách a stimulovat zažívání. Pro podporu hubnutí si nakupte do zásoby hned několik sáčků mleté skořice a přidávejte je do ovesné kaše nebo třeba do jogurtu. Trochu skořice můžete přidat i do kávy nebo před spaním do čaje. Skořice totiž také uvolňuje napětí a zlepšuje náladu. A jestli máte rádi trochu exotické chutě, zkuste kuře ochucené špetkou skořice.

Zázvor
Antibiotika zázvor
Antibiotika zázvor
Zázvor

Když půjdete v supermarketu kolem tohoto nenápadného kořene, určitě ho přihoďte k nákupu. Nastrouhejte ho do celozrnných domácích sušenek nebo si z něj uvařte čaj a nechte ho rozpouštět vaše tukové buňky. Zázvor prohřeje tělo, zrychlí metabolismus a podpoří činnost trávicí soustavy.

Chilli
přírodní spalovače chilli
přírodní spalovače chilli
Chilli

Pekelně pálivé papričky obsahují alkaloid kapsaicin, který umocňuje výdej energie. Pálivým jídlům se proto při zeštíhlování nevyhýbejte – nejenže dobře chutnají, ale také po nich budete dobře vypadat. Co třeba pěkně ostré těstoviny?

Citron
přírodní spalovače citron
přírodní spalovače citron
Citron

V létě se studenou vodou a v zimě s horkou vždycky potěší. Kombinace vitamínu C a vlákniny je pro podkožní tuk naprostým strašákem. Na citrony se proto netvařte kysele a usnadněte si hubnutí právě s tímto přírodním pomocníkem. Zkuste vypít každý den ráno na lačno, asi půl hodiny před snídaní, skleničku vody se šťávou z poloviny citronu.

Zelený čaj
pž zelený čaj
pž zelený čaj
Zelený čaj

Mezi přirozenými spalovači tuků se umisťuje na prvních příčkách. Zpomaluje ukládání tuku v organismu, urychluje spalování a snižuje také hladinu cholesterolu. Když do něho přidáte ještě pár kapek citronu, vytvoříte doslova hubnoucí koktejl.

Ananas
Ananas si kupte zas! 7
Ananas si kupte zas! 7
Ananas

Tropický pomocník při hubnutí obsahuje enzym bromelain, který vyhání tuk z těla. Vláknina zase zaručí dlouhodobý pocit nasycení. Jen si dejte pozor na vysoký podíl cukru v ananasu – ten snižování hmotnosti rozhodně nepomůže. Znáte carpaccio z ananasu?

Káva
přírodní spalovače káva
přírodní spalovače káva
Káva

Pokud si dáte před cvičením silné espresso, je to podobné, jako byste do sebe otočili ampuli s L-karnitinem. S pitím černé tekutiny to nepřehánějte, ale ani se nebojte využít jejího zeštíhlujícího a stimulačního účinku.

 

Zdroj: Fithall.cz

Reklama